Kardiologija

nalaz ekg-a

ivaa29

Poštovani,

otac (1952. god.) mi je danas bio na ekg-u. Nalaz glasi: s.r. 90/min, opt Lk-e. Što to znači?

Napominjem da je pušač već 30 godina i nikako da ostavi cigarete, ima povišen tlak i dobio je danas i tablete za tlak, nalaz spirometrije mu je isto loš, a nalaz rtg-a pluća i srca čekamo. Hvala!!

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

To je definitivno premalo podataka, nalaz EKG-a je nespecifičan. Potreban je kardiološki pregled (simptomi, anamneza itd..).

Napomena: savjeti putem interneta su općenite preporuke i ne mogu zamijeniti uobičajeni liječnički pregled u ordinaciji.