Kardiologija

Nalaz holtera

mony66

Poštovani,
već sam pisala na forumu i doobila vaš odgovor zbog ekstrasistola. Ovaj mjesec idem na kontrolni pregled pa sam morala napraviti novi nalaz holter ekg-a. koji pokazuje više "preskoka" nego prošli nalaz. U nalazu piše:
Sinus r. prosj. 84/min (62-147)
Rijetke pojedinačne VES (istih oblika 29 ukupno) i SVES 10 po izvje. u 4,36 registrirana kraća SVPT od 10,6 sec., aritmija: odgođena >140%: 6.
Do sada u holteru nisam imala SVES i molim vas što znači taj SVPT. Napominjem da pijem Concor cor od 2,5 mg pa da li je taj nalaz uredan s obzirom na terapiju koja mi baš ne smanjuje osjećaj preskakanja srca.
Unaprijed zahvaljujem

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Poštovana,

ovaj je Holter praktički uredan nalaz, brojevi su zanemarivo mali i opisuju potpuno bezazlene aritmije. Za potpuno siguran odgovor uvijek je potrebno uzeti u obzir i eventualne ranije nalaze, o čemu sada nemam podataka.

mony66

Poštovani doktore,
moji prijašnji nalazi su: uzv srca-uredan, ergometrija-uredan, holter ekg-a pokazao 22 VES. Ali ja jednostvno više ne mogu podnositi to svakodnevno preskakanje srca. Pijem Conco cor koji očito ne djeluje, da li postoji neki efikasan lijek koji bi barem smanjio broj ekstrasistola.

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Nalazi su dakle uredni, za ovaj broj ekstrasistola se ne piju lijekovi, to je kontraproduktivno, može izazvati više štete nego koristi. U ovoj fazi zaboravite na preskoke.

iwanar93

Poštovani doktore,

molim vas da mi objasnite je li ovaj nalaz holtera u redu. Imam 18 godina, Isla sam sada prvi put na to, prije samo na EKG tako da nemam drugih ranijih nalaza. Osnovni ritam je sinusni, s frekvencijom u rasponu od 52 do 186/min, prosječno 101/min.
Registrirano 330 izoliranih VES i 1SVES.

Je li u redu nalaz, brinem se, jer mi je jako neugodan osjecaj kada imam osjecaj da mi lupa srce, jer ponekad problijedim i skoro u nesvijest padnem koliko mi bude lose..

Unaprijed hvala!

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Po svoj je prilici sve u redu, ali, trebalo bi (kod kardiologa) dati ovajHolter na uvid, te vidjeti u zapisima kako to točno izgleda, tj. treba li ev. još neka pretraga.