Kardiologija

nalaz kardiologa

marijan1

ultrazvuk srca,molim vas za komentar nalaza:
Pulmo: Vezikularno disanje.
COR:akcija ritmična, tonovi glasni.
EKG: sinusni ritam 71/min, intermedijalna el os, naznake hipertrofije lijeve klijetke.
UZV: LVD 49, LVS 31, LA 37, AO 31-35, IVA 11, SSLV 10, EF 65.
Normalne dimenzije srčanih šupljina. Tek naznake hipertrofije lijeve klijetke. Uredna sistolička i dijastolička funkcija lijeve klijetke.
Kontrakrilna sposobnost srca uredna. Valvularni aparat morfološki uredan.Doplereom se registrira mitralna regurgitacija I.
Naznačena hiperekinetika srčanih struktura.

Mišljenje: Klinički status , EKG i UZV srca ukazju na kompenzirani miokard.
Hemodinamski naznačena hipeerkinetika srčanih struktura, uz lakšu mitralnu regurgitaciju.

Molim za vaše mišljenje o nalazu. Hvala.

Jane83

Zanima me komentar na nalaz EKG-a. Imam 29 godina, vegetarijanka sam i pušač. Upravo sam dobila nalaz EKG sa sistematskog pregleda. Prvi put da sam radila EKG pa me malo zabrinjava komentar nespecifičnih ST promjena. Krvna slika je odlična i nisam zapazila nikakve srčane smetnje. Hvala unaprijed!

Nalaz: Sinus ritam frekvencije 67/min.PQ 0,12''.QS u III, a VL. Nespecifične ST promjene u III.

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Oba su nalaza u prijevodu uredni.

SILVIJA89

UZV SRCA MOLIM KOMENTAR NALAZA

NEMA TEGOBA KARD.ETIOLOGIJE
AKCIJA SRCA RITMILIČNA TONOVI GLASNI SITOLIČKI ŠUM II_III/ VI UZ LRS
EKG SINUS RITAMNFREKVENCIJA 130 MIN ,HORIZONT EL OS FIZ. HIPERTROFJA DESNE KLIJETKE
UZV SRCA IZDVOJENO SRČANE ŠUPLJINE NORMALNE VELICINE I KONTRAKTILOSTI U IAS.JOŠ PERZ.FO SA LIJEVO DESNIM PRETOKOM BEZ HEMODINAMSKOG ZNAČAJA, SUBAORTALNI VSD SA LIJEVODESNIM PRETEKOM GRADINETA TLAKA PREKO 100 MMHG OSTALO UREDNO
TH:PROFILAKSA BAKT.ENDOKRADIJTISA
OBJASNJENJE NALAZA I DALI TA RUPICA ZARASTA
UNAPRIJED HVALA

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Ne, ne zarasta. Intervencija ovisi o veličini defekta. Ili se mora zatvoriti (kirurški) ili se samo prati ultrazvučnim kontrolama jednom godišnje ili svake dvije godine (ovisi o dobi, smetnjama ...).

Napomena: savjeti putem interneta su općenite preporuke i ne mogu zamijeniti uobičajeni liječnički pregled u ordinaciji.