Kardiologija

Rtg - nalaz

Rašpica

Poštovani,

molila bih Vas da mi protumačite nalaz. Radi se o mojoj majci koja je 1947. godište.

Na sumacijskoj i lijevoj profilnoj sn. torakalnih organa bazalno lijevo te u području desnog frenikokardijalnog kuta. kao i na profilnoj sn. u projekciji sjene srca uočavaju se lamelarne lezije koje mogu odgovarati ožiljnim promjenama eventualno smetnjama ventilacije ili početnim infiltrativnim promjenama.
Izljeva nema.
Hilusi su širinom u granicama normale. Sitni kalcifikati u projekciji paratrahealnim limfnih čvorova.
Sjena srca b.o.
Pleuroperikardijalna adhezija u desnom frenikokardijalnom kutu. Uz srčani apeks masni jastučić ili adhezija.

Unaprijed hvala.....

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

nalaz je relativno neprecizan; sa strane srca nema znakova bolesti, što se tiče pluća, treba konzultirati pulmologa i napraviti pregled. Iz jednog nalaza ne možemo gatati.

Rašpica

Nisam ni postavila pitanje da bi se gatalo, da postoji još koji nalaz svakako bi ga i napisala. Na temelju tog nalaza je dobila antibiotike - upala pluća i time se priča završila.

Hvala na odgovoru

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Eto...