Kardiologija

sjena na srcu

biba31

Poštovani!
Moja mama (60god) je nedavno bila na RTG-u srca i pluća pa vas molim ako mi možete pojasniti nalaz koji glasi "sjena srca dužim promjerom prilježe uz ošit, uvećana je hipertoničke forme". Ne znam koliko će vam biti važan podatak da su u obitelji sa mamine strane većinom bili srčani bolesnici, njezina majka je umrla od angine pectoris. Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru i pojašnjenju!

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Rtg prsnog koša s interpretacijom sjene srca je pretraga koja u modernoj kardiologiji nije prikladna ni za kakve odgovore na pitanja o stanju srca. Prava se pretraga zove ultrazvuk srca i taj nalaz može dati sigurne odgovore na ovu vrstu pitanja.