Kardiologija

stenoza koronarne arterije

kloki1

Poštovani,bio sam na dijagnostičkom pregledu u Opatiji u Talaso terapiji na MSCT koronarografiji,nalaz je sljedečibig-smileOMINANTNO ATEROSKLEROTKI PROMIJENJENA D

ESNA KORONARNA ARTERIJA.SA DIFUZNIM STENOZAMA DO 70%.OSTALE KORONARNE ARTERIJE SU TAKOĐER PROMIJENJENE ALI NE ZNAČAJNO.
ARTERIJA LEZIJA CASKOR

LM 0 0
LAD 2 73
LCx 1 18
RCA 2 455

UKUPNO 5 547

Molio bi Vaše mišljenje,koristim lijekove za visoki tlak-caprez 5 mg u podne, piramil 2x5 mg,indapamid 1x-za masnoču lescol xl 1/2 tab. uvečer-za šečer glucophage 1000 3x,inzulin do 25 jed.prije spavanja,nalazi ergometrije su uvijek uredne.

hvala unaprijed za Vaše mišljenje.

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Ako su ovi nalazi točni, onda je terapija lijekovima prikladna, uz redovite kontrole. Ukoliko bi u perspektivi bilo smetnji u smislu bolova u prsima u naporu i/ili bi došlo do pogoršanja nalaza koji upućuju na smanjeni dotok kisika u srčani mišić (ergometrija, scintigrafija, stress amgnetska rezonanca...), uputno bi bilo učiniti tzv klasičnu koronarografiju.