Kardiologija

Perikarditis zaraznost

majalov

Poštovani, zanima me koliko je perikarditis zarazan i u kojoj fazi? Bila sam na kavi s prijateljicom dan prije nego je završila u bolnici. Jele smo grickalice s istog tanjura happy Ona je perikarditis dobila od svoje sestre koja boluje već 3 tjedna. Privatni kardiolog ju je uputio doma gdje se liječi uz prikladnu terapiju. Nagađa se da je uzročnik Coxsackie B virus. Znate li koliko traje inkubacija? Čula sam da nije pretjerano zarazan, ali sam zabrinuta s obzirm na to da je prešao s jedne na drugu. Ima li razloga za to? Zahvaljujem se unaprijed na odgovoru koji će nadam se ublažiti moju paranoju.

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Perikarditis nije zarazna bolest, neki njegovi uzroci jesu. Vrlo je malavjerojatnost da biste vi trebali imati probleme nakon posjeta oboljeloj osobi.