Kardiologija

Streptokok u srcu

Roary

Poštovani doktore,
krajem 1998 godine sam dobio upalu srčanih zaliska, pocetkom 1999 god sam bio na operciji istih i ugradeni su mi umjetni.
Operacija je bila u Magdaleni, a zalisci su carbomedics A-25 i carbomedics M-33.
Od tada redovito pijem martefarin i idem na kontrolu ultrazvukom jednom godišnje uz kontrolu PV-a.
Za sada je sve super, bez nekih problema.
No nedavno sam imao priliku biti na pregledu s uredajem Metatron, najvise iz ciste znatizelje sto ce pokazati zbog takvog problema kakav sam imao sa srcem.
Znaci covijek nezna za moj problem niti mu ja ista govorim o tome, stavljam te slusalice na uha i pregled pocinje.
Nakon nekog vremena kompjuter ispisuje da u aorti imam "Streptococcus bovis d".
Sada me interesira kakva je vjerojatnost da je to istina, tj i ako je eventualni problemi koji bi mogli opet nastati, jer sam nakon pregleda i pretrage po internetu procitao da je to bakterija koja uzrokuje upalu srcanih zalisaka, ono sto sam ja imao. I dali te bakterije imaju ljudi po organizmu pa ako im padne imunitet i nesto drugo im se poklopi desi se to sto se je meni desilo ?

Hvala na odgovoru

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

To je vrlo besmislena "pretraga" i sukladno tome potpuno besmislen nalaz.