Kardiologija

Šum na srcu

ENAA

eh ovo je nalaz pa me interesuje dal je to taj šum sto kazu da je funkcionalni i da ne staje sa godinama ili je neka bolest srca

ovo su nalazi :
svjestan,afebrilan,eupnoican,bez cijanoze.Cor:akcija ritmicna tonovi ,tonovi jasni ,uz lijevu ivicu sternuma cujan netalan sistolni sum do II/6. Periferni puls b.o. molim samo da mi odgovorite hvala unaprijed

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Po opisu je moguće da se radi o bezazlenom nalazu. Treba napraviti ultrazvuk srca, to će riješiti problem.