Kardiologija

Ubrzano lupanje srca i uz lijekove

Baka Ika

Poštovani,
imam 65 godina, zdravo živim i nisam u nekom stresu, u mirovini sam.
Moj problem je ubrzano lupanje srca, osjećam drhtanje u predjelu želuca, kao trema, te se penje do grla i ponestaje mi zraka. Izmjeren tlak oko 150/50 a puls na 150 otkucaja.
Obavila sam pretrage (EKG, holter..) te u nalazu piše: "ROO abnormalnosti otkucaja srca, RR 160/100, kardiopumonalno kompenzirana EKG sinus ritam, frek. 73/min., vertikalna el.os.pojedinočno ves" što mi i nije razumljivo, ali mi je prepisana terapija 150 mg ATORIS, 20 mg RYTMONORM.

Nema poboljšanja stanja, i dalje kada mirujem (pogotovo navečer), pojavljuju se iste tegobe.
Zanima me dali ima kakvog utjecaja što pijem hormonalne tablete Aktivele?
Da li postoji neka druga terapija ili neki pregled koji još mogu obaviti? Ili druga terapija koja bi pomogla..

Unaprijed hvala na odgorima!

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Ne mogu odgovoriti na temelju ovih podataka; trebali biste se javiti na pregled kardiologu.