Oftalmologija

Blic u oku

ajdin12345

Slucajno mi je upaljen blic na mobitelu u blizini oka. Bio je udaljen svega nekoliko centimetara, i u trenutku se desio osjecaj da samo vidim na pola oka. Javlja se bolnost iznad oka. Sta mi je ciniti ?

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Prolazan gubitak vida ili dijelog vidnog polja zahtjeva temeljiti pregled i obradu od strane oftalmologa i Vašeg nadležnog liječnika. Simptomi su poznati pod latinskim nazivom Amaurosis fugax i mogu se pojaviti kao dio migrenoznog sindroma, ali i biti predznak ozbljinih bolesti u području oka i mozga ili cijelog tijela.