Oftalmologija

Horizontalni nistagmus

LovroM

Poštovani,

moja 2 šogora imaju između 20-24 godine, te oba imaju horizontalni nistagmus s povećanim - dioptrijama. Je li nistagmus operabilan do mjere potpunog izlječenja ili ne? Postoji li mogućnost otklanjanja dioptrije?

unaprijed hvala

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Nistagmus u navedenoj dobi nije moguće izliječiti, dok dioptriju možete korigirati naočalama, kontaktnim lećama i operativno laserom ukoliko nema drugih problema. Više možete pročitati u ranijem odgovoru na Vaše pitanje na www.cybermed.hr/forum/specijalizacije_medicina/oftalmologija/horizontalni_nistagmus