Oftalmologija

Upala desnog oka

VANESSA 707

Poštovani,
Imam neku virozu ili prehladu koja traje par dana i po iskustvu je u završnoj fazi. Jutros sam se probudila sa sljepljenim trepavicama jer mi je vjerojatno suzilo oko i kad sam ga otvorila bjeloočnice su mi iziritirane, kapilare crvene i natečene i osjećam laganu neugodu kod treptanja, s vidom nemam smetnji. Kupila sam u ljekarni vizol kapi, ali mi nije nešto bolje od njih, mislim nije puno vremena prošlo, ali kapilare se inače smire za par sati. Mislite da je neka upala i da trebam liječniku..?
Zahvalna

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Opisali ste tipični način nastanka konjunktivitisa zbog prijenosa virusnog uzročnika putem suznih kanala iz nosa. Ukoliko je sekret obilniji moguće da je situaciju iskoristio i neki bakterijski uzročnik.
Ukoliko se simptomi ne povuku do sutra ujutro, što je malo vjerojatno, čim prije se javite oftalmologu kako bi Vam propisao odgovarajuće kapi. Umjetne suze Vam u ovom slučaju neće niti odmoći niti pomoći.