Oftalmologija

Leće

horvat123

Poštovani, imam problem naime kupila sam nove leće i kada ih stavim, nakon nekog vremena imam malu glavobolju i ne znam koji je razlog tome. Uglavnom to su mu 1. leće. Jeli to normalno, jer se oko privikava ili...? Koliko će to trajati?
Unaprijed hvala!

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Ako ste si sami ordinirali kontaktne leće – nemojte! Za sigurno nošenje leća nužno je ordinirati pravu vrstu te odrediti koji su parametri dioptrije, promjera i zakrivljenosti leća najbolji za Vaše oko. Jednako je važna edukacija o njihovom pravilnom održavanju. Ako preskočite neki od ovih koraka, možete imati sreće i slučajno pogoditi odgovarajuću leću i način održavanja, no može doći i do ozbiljnih komplikacija koje mogu ugroziti vid.