Oftalmologija

Oštećena rožnica

Bellablack

Postovani,

oštetila sam roznicu na desnom oku, bila sam kod oftalmologa pri čemu su mi prepisali Torbrex kapi i mast za oko. Kapi bih trebala koristiti ujutro i navečer, a mast nakon kapi prije spavanja. Inače nosim kontaktne leće i ponekad, kada osjetim da mi je suho oko koristim kapi Vizol S. Sada kada koristim Tobrex kapi osjetim da mi je oko suho. Zanima me posto ih koristim samo 2 puta dnevno smijem li između koristiti Vizol kapi zbog suhog oka?

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Umjetne suze smijete koristiti, samo pazite na razmak između kapanja kako ne biste isprali antibiotske kapi s umjetnim suzama.