Home / Forum / Specijalizacije - medicina / Oftalmologija / Podražaj bulbarne spojnice

Podražaj bulbarne spojnice

Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

Vanda Karabajic

utorak, 02.travanj 2019. 22:20:08

Poštovani,

Imam 22 godine. Prije mjesec i pol dana upiknula sam se u lijevo oko, pri čemu sam si oštetila bulbarnu spojnicu.
Odmah sam zatražila hitnu pomoć jer je bol u oku bila nepodnošljiva.
Na oftalmologiji su mi rekli da nije ništa strašno i da bi trebalo zarasti kroz tjedan dana. 5 dana sam koristila Tobrex mast i kapi, kako je bilo i prepisano.
Unazad mjesec dana, 4 puta sam se probudila usred noći sa boli u oku, jednom tjednom, (prva dva puta je bol bila jednako nepodnošljiva,kao oštar pijesak, zadnja dva puta nešto slabija bol praćena peckanjem u oku), te onda cijeli sljedeći dan oko bude natečeno.
Shvaćam da se to događa jer oko tijekom noći ne proizvodi suze te se oko osuši,a možda sam u krivu.
Svaku noć prije spavanja koristim vizine (Vizol za jako suhe oči), ali mi očito ne pomažu kada se i dalje probudim sa suhim okom i mislim da me zbog toga me počne ponovno boliti.

Zanima me da li je to normalno, te ako je, koliko će taj oporavak trajati? Da li postoje kakve kapi/mast koje su mogu uzeti da djeluju preko noći?

U nastavku Vam citiram nalaz:
"BM oc. sin. blaži podražaj bulbarne spojnice, ne nalazi se strano tijelo, centralno na rožnici fl+ ovalni defekt, Seidel negativan, CA bistra, srednje dubine, bez upalnih stanica, očna leća je bistra, zjenica uredna, urednih reakcija na svijetlo.
Dijagnoza: Erosio corneae oc. sin."

Unaprijed Vam se zahvaljujem na odgovoru,
srdačan pozdrav

Lukenda Adrian, dr. med.

Lukenda Adrian, dr. med.

petak, 05.travanj 2019. 00:55:01

Kod vas se najverojatnije radi o ponavljajućoj, odnosno recidivirajućoj eroziji rožnice koja je nastala nakon početne traume rožnice (ne spojnice), pretpostavljam nekim kontaminiranim predmetom ili noktom.
Za početak možete umjesto umjetnih suza stavljati neki od kvalitetnijih gelova za vlaženje očiju koje vam može preporučiti vaš liječnik. Kako se mjesto nestabilnog epitela nažalost vrlo vjerojatno nalazi centralno, trebali bi posjetiti oftalmologa koji je specijaliziran za prednji segment oka. Najbolje vrijeme za pregled je odmah ujutro nakon što Vas probudi bol u noći.

Anketa

Je li dvojni angažman liječnika u sustavu javnog zdravstva i privatnoj praksi koruptivna praksa i primjer sukoba interesa?

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Aug 19 2019 07:24:41
Script start
Timing: Aug 19 2019 07:24:41
Module start 'content'
Error: eZTemplate @ extension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/forum_topic.tpl:109[19] Aug 19 2019 07:24:41
No such attribute for array(12): image
Choose one of following: first_name, last_name, user_account, subscribe_newsletter,
                         subscribe_info, city, post_code, country,
                         sex, year_of_birth, profession, magazine_subscription
Error: eZTemplate @ extension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/forum_topic.tpl:148[19] Aug 19 2019 07:24:41
No such attribute for array(12): signature
Choose one of following: first_name, last_name, user_account, subscribe_newsletter,
                         subscribe_info, city, post_code, country,
                         sex, year_of_birth, profession, magazine_subscription
Error: eZTemplate @ extension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/forum_topic.tpl:220[24] Aug 19 2019 07:24:41
No such attribute for array(22): signature
Choose one of following: prof_sign, first_name, last_name, user_account,
                         institution, address, city, year_of_birth,
                         sex, interests, subscribe_newsletter, subscribe_info,
                         id_number, profession, spec_pharm, spec_md,
                         spec_stom, show_profile_warning, znanstvena_titula,
                         image, magazine_subscription, state
Timing: Aug 19 2019 07:24:41
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Aug 19 2019 07:24:41
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZFind'
Debug: ezpI18n::translateText Aug 19 2019 07:24:41
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'CJW Newsletter'
Debug: ezpI18n::translateText Aug 19 2019 07:24:41
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'CME'
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: stylesheets/jquery.ui.core.css
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: stylesheets/jquery.ui.tabs.css
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: stylesheets/jquery.fancybox-1.3.0.css
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: stylesheets/skin.css
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: stylesheets/cybermed.css
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: stylesheets/yui/build/calendar/assets/calendar.css
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: stylesheets/em.css
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: stylesheets/cybermed-responsive.css
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: stylesheets/slider.css
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: stylesheets/video-js-custom.css
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: stylesheets/video-section.css
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: javascript/jquery-1.4.2.min.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: javascript/jquery.equalizeCols.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: javascript/jquery-ui-1.7.2.custom.min.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: javascript/jquery.cycle.min.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: javascript/jquery.cycle.transitions.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: javascript/jquery.easing.1.3.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: javascript/jquery.mousewheel-3.0.2.pack.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: javascript/jquery.fancybox-1.3.0.pack.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: javascript/jquery.query.2.1.7.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: javascript/jquery.hoverIntent.min.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: javascript/jquery.popmenu.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: javascript/jquery.tipsy.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: javascript/jquery.cookies.2.2.0.min.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: javascript/yui/build/yahoo-dom-event/yahoo-dom-event.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: javascript/yui/build/calendar/calendar-min.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: javascript/app.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: javascript/jquery.wipetouch.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: javascript/cybermed-responsive.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:41
Could not find: javascript/slider.js
Warning: eZTemplate:block_view_gui Aug 19 2019 07:24:41
None of the templates design:block/view/view.tpl, design:block/view/.tpl could be found
Warning: eZTemplate:block_view_gui Aug 19 2019 07:24:41
None of the templates design:block/view/view.tpl, design:block/view/.tpl could be found
Warning: eZTemplate:block_view_gui Aug 19 2019 07:24:41
None of the templates design:block/view/view.tpl, design:block/view/.tpl could be found
Warning: eZTemplate:block_view_gui Aug 19 2019 07:24:41
None of the templates design:block/view/view.tpl, design:block/view/.tpl could be found
Warning: eZTemplate:block_view_gui Aug 19 2019 07:24:41
None of the templates design:block/view/view.tpl, design:block/view/.tpl could be found
Warning: eZTemplate:block_view_gui Aug 19 2019 07:24:41
None of the templates design:block/view/view.tpl, design:block/view/.tpl could be found
Warning: eZTemplate:block_view_gui Aug 19 2019 07:24:41
None of the templates design:block/view/view.tpl, design:block/view/.tpl could be found
Timing: Aug 19 2019 07:24:41
Script end
Warning: eZTemplate:set Aug 19 2019 07:24:41
Variable 'siteaccess' already exists, cannot define

Main resources:

Total runtime0.2293 sec
Peak memory usage14,336.0000 KB
Database Queries173

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0041 1,278.2969613.2031
Module start 'content' 0.00410.0714 1,891.50005,312.9375
Module end 'content' 0.07550.1537 7,204.43755,654.8906
Script end 0.2293  12,859.3281 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.01104.7941370.0003
Check MTime0.00692.9956370.0002
Mysql Total
Database connection0.00010.056210.0001
Mysqli_queries0.027812.14241730.0002
Looping result0.00231.00631660.0000
TS translator
TS init0.00241.057390.0003
TS cache load0.00130.558790.0001
TS context load0.00110.463490.0001
Template Total0.227299.130.0757
Template load0.01566.784530.0052
String conversion in template resource0.00040.1622360.0000
Template parser: create text elements0.01205.2302360.0003
Template parser: remove whitespace0.00180.7998360.0001
Template parser: construct tree0.045719.9301360.0013
Template load and register function0.00040.1915120.0000
Template processing0.211692.265430.0705
states
state_id_array0.00020.069810.0002
state_identifier_array0.00020.092020.0001
Override
Cache load0.00441.9108770.0001
Sytem overhead
Fetch class attribute can translate value0.00040.175720.0002
Fetch class attribute name0.00060.270420.0003
XML
Image XML parsing0.00120.522020.0006
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.010540.0000
General
dbfile0.00180.7644290.0001
String conversion0.00010.0490380.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Time used to render debug report: 0.0005 secs