Oftalmologija

Problem suženih zjenica

pazinjanka

Poštovani!
U zadnje dvije poćeli su mi problemi sa očima, slabije vidim , dijagnosticirana mi je dioptrija +0.5 i 0.75 ali za sada bez korištenja naoćala, ali ono što me zabrinjava je što u zadnjih 6 mjeseci promjećujem da su mi zjenice jako male i ne reagiraju na kolićinu svjetlosti kojoj su izložene pa mi naveće pri umjetnoj svjetlosti uz žarulju smetaju oči stalno tražom prisutnost jaćeg svijetla da bi nprmalno vidjela ali zjenice su stalno male. Molim vas da mi kažete razlog tomu. Umaprijed zahvaljujem na vašem odgovoru!

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Normalno je da su zjenice uske na svjetlu. I manja propisana plus dioptrija od ove koju ste naveli može pomoći pri gledanju na blizinu.