Oftalmologija

Problemi oka

diesel

Prije cca 2 tj mi je pregorila veš mašina dok sam ju palila u zid i pritom je nastao bljesak i prasak. Bljesak je bio dosta jak iako kratak. Nakon toga su mi oči bile kao malo nadražene, ali je to prošlo, no. Primjetila sam da mi se u očima javlja kao maglica, pa kad ih protrljam se taj osjet makne i slika izoštri. Kao da mi je nesto u ocima. Takodjer imam poriv trljati oči što do sad nisam imala. Može li ovo biti posljedica izloženosti bljesku i što činiti? Također mi sečini da mi se vidno poje smanjilo kad pogledam prema gore jer vidim kao neke sjene. I prije je bilo tako, ali se sada čini jače. Do sada nisam imala dioptriju tek poneke plutajuce musice. Hvala.

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Navedeni simptomi vjerojatno po svemu sudeći nisu posljedica događaja koji ste naveli. No zbog sjena, maglica i svrbeža trebali bi se javiti na kompletan pregled oka.