Oftalmologija

smetnje u oku

deky97

Radim u sumi .. jucer kada sam dosao s posla nisam nista osjecao u oku da mi smeta..ali dok sam spavao probudila me lagana bol u oku .. i danas cijeli dan na trenutke imam osjecaj da mi je nesto u oku ali ne vidim nista u nutra .. sta da radim.. da odem lijecniku?

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Strana tijela i drugi uzroci oštećenja površine oka često nisu vidljivi golim okom. Kod osjećaja stranog tijela koji ne prolazi neophodno je otići na pregled kod oftalmologa koji će oko pregledati na biomikroskopu i odlučiti o eventualnom liječenju.