Oftalmologija

Tumačenje nalaza

domba22

Dobar dan poštovani dr,
Molio bi Vas da mi pojasnite/obajasnite jedan nalaz

2017godine sam radio komplčetni oftalmološki pregled radi hypertensie,

Nalaz galasi ovako:

AT o.u: 16/16
Predniji pol urednog izgleda, bljeđše vaskularizacije naglašene

Vidljive RPE- nakupine
preporučam učiniti

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Nalaz koji ste naveli nije potpun. Ono što je moguće reći je da imate uredan očni tlak te da u području retinalnog pigmentnog epitela imate određene nakupine koje mogu označavati degenerativne promjene. Moguće da Vam je zbog toga preporučen OCT žute pjege i/ili očnih živaca.