Kontracepcija

antibiotici

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dalje dodatna zaštita.

ivy667

Poštovani,

molila bih savjet. Sinoć u ranim jutarnjim satima (nedjelja ujutro) je došlo do puknuća prezervativa tijekom spolnog odnosa i momak nije siguran je li došlo do ejakulacije unutar vagine ili ne. Koristim LOGEST pilule tri godine, sad mi je ostalo 8 pilula do pauze od 7 dana i prepisan mi je Klavocin od kojeg sam popila 4 tablete počevši sa prvoj jučer ujutro. Zanima me bi li trebalo uzeti pilulu za dan poslije ili nastaviti piti redovno i preskočiti pauzu od 7 dana te odmah nastaviti piti iduću turu LOGEST-a?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nastavite s uobičajenim uzimanjem Logesta.

amarie123

Poštovani,

Pijem kontracepcijske pilule rosanelle, doktorica mi je propisala antibiotik augmentin i imala sam odnos dan nakon prestanka uzimanja antibiotika. Imam li razloga za brigu?

Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
augmentin može smanjiti učinkovitost kontracepcije.

milanap

Postovani, pijem lindynette vec 5 godina. Zanima me da li Baktrim smanjuje ucinak tableta? Nasla sam na forumu odgovor da ne smanjuje, ali bih za svaki slucaj da proverim.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
Bactrim može smanjiti učinkovitost kontracepcije, pa preporučam da za vrijeme uzimanja lijeka koristite dodatnu zaštitu.

milanap

Postovani, dodatna zastita samo za vreme uzimanja Baktrima ili i sedam dana nakon prestanka sa terapijom? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Sigurnosti radi čuvajte se još sedam dana nakon lijeka, iako je mogućnost trudnoće tek teoretska.

milanap

Postovani, izvinjavam se sto previse pitanja postavljam.
4 dana pre nego sto sam pocela sa uzimanjem Baktrima imala sam odnos bez zastite. Pretpostavljam da ne treba da se brinem, ali bih ipak da vas pitam da li postoji mogucnost trudnoce zbog tog odnosa koji je bio pre nego sto sam pocela sa terapijom?

Ivo Balenović, dr. med.

Nemate razloga za brigu, kontracepcijska učinkovitost nije bila smanjena.

milanap

Hvala vam puno! Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Ankaaa

Poštovanje! Pijem rosanelle pilule, danas 15. tableta. Dobila sam klavocine za 7 dana. Jel zastita smanjena?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kontracepcijska učinkovitost nije smanjena.

vagavaga

Pozz, ispričavam se ako je ovo pitanje vec postavljeno. Koristim oralnu kontracepciju, te za vrijeme korištenja zbog upale treba da koristim medazol (metronidazol) vaginalete, pa da mi kađete da li će tokom koristenja učinkovitost OHC biti smanjena, te da li je potrebna dodatna zaštita. Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, učinkovitost kontracepcije neće biti smanjena.

Posmaja77

Postovani, pila sam antibiotik ninur 3 mjeseca i pijem kontracepciju. Zadnju tabletu antibiotika sam popila 20.7. Zanima me do kada bi jos uz kontracepciju trebali koristiti i dodatnu zastitu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uz Ninur nema potrebe za dodatnom zaštitom.

Vanja555

Poštovani,

koristim lindinette 20 vec 2god redovno. trenutno sam na polovici blistera. ali sam radi upale mjehura morala 5dana piti antibiotik novocef500. jutros mi je zadnja tableta bila. trenutno sam u panici jer sam jucer imala nezaštićen spolni odnos(to je jedini koji sam imala uopce tijekom uzimanja antibiotika) i sad sam citala uputstva na internetu i zato se javljam da mi pomognete da li postoji mogućnost trudnoce. imam jos 11tableta lindinette popiti do kraja blistera. neznam sta da radim!

hvala na odgovoru!