Kontracepcija

antibiotici

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštita nije umanjena.

user23

Postovani,

pijem konacepcijske pilule Yaz. Zbog upale grla prepisan mi je Augmentin. Zanima me smanjule li Augmentin djeliovanje Yaz pilula i trebam li i koliko koristiti dodatnu zastitu?
Unaptijed zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje. Ne treba,.

Gea92

Postovani,
Pijem Belaru drugi mesec. Danas, na 9. piluli sam pocela piti Pipegal od 200mg ( pipemidinska kiselina ) zbog urinarne infekcije. Trebam piti 5 dana 2x2 kapsule . Da li umanjuje dejstvo pilula i ako trebam dodatnu zastitu, koliko dugo? Unapred hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje učinak pilula.

panicarka1234

Poštovani,
Pijem pilule Adexa i danas mi je oftamolog prepisao tobramicin (Tobrex kapi i mast za oči). Zanima me utječu li oni na oralnu kontracepciju? Hvala Vam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječu.

darija12345

Poštovanje,

danas sam dobila antibiotike Amoksicilin 500mg, 16 tableta. Svakih 8 sati po jednu tabletu. Uz to dugo pijem pilule Novynette, pa me zanima koliko dugo trebam koristiti dodatnu zaštitu?

Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba vam dodatna zaštita. Zanemarite uputstvo od amoksicilina.

Buria

Poštovani, trenutno sam na kraju prve kutije Yaz pilula, a jedan dan sam pila tablete Ninur za infekciju mjehura. Trenutno sam u trecem danu placebo tablete, a "menstruacija" mi jos nije dosla. Zanima me je li moguce da je taj jedan dan antibiotika umanjio djelovanje pilula. Isto tako, ne znam je li bitno ili ne, ali nisam imala odnos u vrijeme kada bih inace imala plodne dane.
Hvala unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije umanjio učinak pilula.

Buria

Hvala Vam puno na tako brzom odgovoru!
Zanima me jos samo treba li me zabrinjavati ukoliko uopce ne dodje do krvarenja ili je to normalna pojava?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba, radi se o relativno čestoj pojavi.

Katarina7

U utorak trebam zapoceti novi blister lindynette20 a od danas pijem cefaleksin 500mg 2 puta dnevno. Da li je potrebna dodatna zastita i ukoliko jeste jel samo tijekom uzimanja ili i 7 dana poslije? Hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita.

taminik33

Postovani,
Pijem antibiotik PANCEF zbog upale besike, po terapiji koja traje 5 dana (odnosno u danima od pete do desete pilule)
Pijem Yasmin, da li treba koristiti dodatnu zastitu zbog ovog leka i koliko dugo?
Hvala unapred happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba.

Vanja555

Postovani, pijem vec godinu dana Lyndinette 20 i nisam imala nikakvih problema. Redovito ih pijem i trci dan nakon prestanka pakiranja dobijem menstruaciju. Ovaj mjesec sam dobila upalu mjehura i pila sam Ninur 50mg po uputi doktora svakih 6 sati.Nakon sta sam popila zadnji antibiotik ostalo mi je jos 10tableta lindinnete. Za vrijeme uzimanja antibiotika nisam imala odnose.jedino par puta nakon sto je proslo 4 dana antibiotika. Muci me sad jer sam zadnju tabletu lindinete popila u nedjelju a jos nisam.dobila mengu a vec je cetvrtak. Iako me boli malo trbuh i grudi. Uvijek mi dode treci dan nakon pakiranja..a zasto mi sad kasni i ne dolazi. Danas sam napravil test i neantibiotika.Sta ako ne dobijem mengu? Da li je to povezano sa antibioticima? Unaprijed hvala na odgovoru

Vanja555

samo da se nadovezem krivo sam napisala..test za trudnocu sam danas napravila i negativan je. i takoder sam nakon antibiotika dobila candidu pa sam imala terapiju tri vaginalete canestenom..da li i to ima veze takoder i uz antibiotike?
ispricavam se na tolikim pitanjima! hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.Nastavite dalje prema opisanom i ako izostane menstruacija.