Kontracepcija

antibiotici

Martina987

Postovani,
Radi upale mokracnih kanala dobila sam dva pakiranja Xorimaxa za 10 dana. Inace sam na Yazu vec dvije godine pa me zanima moram li koristiti dodatnu zastitu tijekom uzimanja antibiotika?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne morate.

mojezdravlje

Postovani,
Zbog upale mjehura dobila sam antibiotik Ninur, zadnju s tabletu popila u utorak. pijem kontracepcijske tablete Lindynette 30 vec 2 godine. Zanima me koliko dugo trebam jos koristiti dodatnu zastitu sada kada vise ne pijem antibiotik?
Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba vam dodatna zaštita.

stribi131

Poštovani. zanima me sljedeće. Pijem Lindynette 20 vise od godinu dana ali mi je doktor zbog upale prepisao Klavax. Pijem ih vec par dana i zavrsavam s njima u srijedu ujutro. Pijem ih u 11 i u 23 sata ( 5 i pol sati prije i 6 i pol sati poslje Lindynette), a Lindynette pijem u 16:30 i krecem s novom kutijom od sutra. Da li mi je zastita smanjena i koliko dugo moram paziti ako je?
I molim vas ako mi mozete objasniti kako antibiotici smanjuju ucinkovitost pilula? Hvala vam unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije umanjena.

sunce24

Poštovani, imam jedno pitanje.
Zbog lošeg nalaza papa testa dobila sam Sumamed 500, pila sam ga tri dana (utorak-četvrtak), u isto vrijeme pijem i Lindynette 20. U vrijeme uzimanja sumameda, bili bi mi plodni dani, ako ne bi uzimala kontracepciju. U subotu sam imala nezaštićeni odnos, zanima me postoji li mogućnost trudnoće? Hvala na odg.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći od trudnoće.

Karmina

Poštovani, pijem logest pilule ali sam od jučer počela piti antibiotik FROMILID i tablete za smirivanje kašlja Panatus.Fromilid sam dobila da popijem jedno pakovanje kroz tijedan dana. Zanima me utječe li ovaj antibiotik na smanjenje djelovanja pilula a i da li utječu i tablete za smirivanje kašlja na djelovanje kontracepcije. S pilulama sam u drugom tijednu .Te utječe li na smanjenje djelovanja kontracepcija i kada se prestane piti antibiotik,koliko ostaje u organizmu ? I smiju li se uzimati alkoholna pića s ovim antibiotikom?

Lp

Karmina

Postovani,pijem pilule logest. A vec treci dan pijem fromilid antibiotik i panatus forte tablete za smirivanje kaslja. Zanima me da li koji od ovih lijekova umanjuje djelovanje kontracepcijskih pilula . Pijem ih dvije i pol godine a trrnutno sam u blisteru drugi tijedan. I da li nakon sto prestanem piti antibiotik umanjuje djelovanje kontracepcije koliko se zadrzi u organizmu. I da li se smiju uzimati alkoholna pica ako se uzima ovaj antibiotik.
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje . Alkohol ne uz antibiotike niti uz pilule.

mjesec05

Poštovani,

danas mi je doktorica prepisala Azitomicin 250 mg (i popila sam prvu dozu od dvije tablete), a sutra počinjem s novim blisterom yaza.Jel moram koristiti dodatnu zaštitu ovih 5 dana što ću piti ovaj antibiotik?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite dodatnu zaštitu tijekom uzimanja antibiotika.

luluos99

Danas sam radi infekcije zuba dobila klimicin od 300 mg koji trebam piti svakih 8 sati. Danas mi taman pada i prva tableta iz nove kutije Qlairie..zanima me koliko dugo trebam dodatnu zastitu?samo da napomenem..od kad pijem kontracepciju(7 mjeseci) ne dobijam menstruaciju nakon popijene kutije..nego u trecem tjednu..najcesce oko 20-te tablete..hvala unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tijekom uzimanja klimicina dodatna zaštita.

larisa123

poštovani, da li se u trudnoci smije koristiti vagisan myco combi vaginaleta i kreme za gljivice? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da smije.

Pufnizza

Poštovani,
Zbog gljivične infekcije nokta dobila sam Fluconax 150mg, 8 tableta u razmaku od tjedan dana između svake. Umanjuje li to zaštitu Logesta?
Zahvaljujem na odgovoru i srdačno Vas pozdravljam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje.

panicarka1234

Poštovani,
Pijem Adexa kontracepcijske pilule i oftamolog mi je sada prepisao Maxitrol kapi za oci 3xdnevno. Posto je to antibiotik, zanima ne je li umanjena kontracepcijska zastita? Hvala Vam!