Kontracepcija

da li je moguca trudnoca

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ste imali odnos uz korištenje kondoma ne postoji mogućnost trudnoće. U to se možete uvjeriti tako da napravite test.

LukaV1995

Lijep pozdrav, ja i djevojka smo imali odnos za vrijeme plodnih dana bez zastite, nisam ejakulirao u nju, da li postoni mogucnost trudnoce? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, budući da nije došlo do ejakulacije u rodnicu trudnoća nije moguća.

antonio485

Poštovani, djevojka i ja smo nedavno imali odnos. Tijekom svega u mom slučaju nije došlo do ejakulacije, no tijekom predigre te drugih interakcija vrh penisa je znao biti vlažan. Za kraj svega smo odlučili probati penetrirati unutar nje iako joj je bio prvi put, kao i meni. Korišten je lateks prezervativ kojemu nije istekao rok. Prije stavljanja samog prezervativa sam detaljno obrisao penis vlažnim maramicama te pritisnuo vrh i uretru kako bi manja količina sperme izašla van na vlažne maramice. S obzirom da nismo imali lubrikant kako bi olakšali bol, korišteno je kokosovo ulje što smo tek kasnije saznali da je bila loša ideja zbog mogućeg kidanja lateksa. Djevojka je tu večer bila u plodnim danima. Za vrijeme same penetracije penis je stavljen u rasponu od 3-4 cm uz trajanje od otprilike 20-ak sekundi. Tijekom nije bilo naglih ili grubih pokreta. Pokušaj je prekinut zbog boli kod cure. Nekoliko sati prije te same večeri sam se samozadovoljavao te ispraznio nekoliko puta, no kasnije izaprao spolni organ. Kada je kondom skinut nije bilo ikakvog sekreta pri vrhu što je možda razlog ranije masturbacije. Na prvi pogled prezervativ nije djelovao oštećeno/napuknuto. 50-ak sati nakon samog odnosa djevojka se počela žaliti na bol u području jajnika kako je ona osobno opisala. Oko 56 sati nakon odnosa sam kupio test za trudnoću te pilulu Ellaone koju je preporučila sama apotekarka. U 57 sati je djevojka popila pilulu na djelomično sit želudac. Nakon nekoliko sati je rekla da ju je prošla bol jajnika. Test za trudnoću planira iskoristiti kada joj dođe sljedeća menga koja je kroz narednih tjedan i pol. Nekoliko dana nakon odnosa je pregledala isti prezervativ koji nije bio napuknut kada je napunjen vodom, uz to ga je također ponovno premazala uljem, trljala, pa čak i grebala, no ostao je čitav. Ponovno se žalila na bol u trbuhu, je li to pak moguća nuspojava same pilule? Cijenimo i iščekujemo Vaš odgovor.
Lp

antonio485

Poštovani, djevojka i ja smo nedavno imali odnos. Tijekom svega u mom slučaju nije došlo do ejakulacije, no tijekom predigre te drugih interakcija vrh penisa je znao biti vlažan. Za kraj svega smo odlučili probati penetrirati unutar nje iako joj je bio prvi put, kao i meni. Korišten je lateks prezervativ kojemu nije istekao rok. Prije stavljanja samog prezervativa sam detaljno obrisao penis vlažnim maramicama te pritisnuo vrh i uretru kako bi manja količina sperme izašla van na vlažne maramice. S obzirom da nismo imali lubrikant kako bi olakšali bol, korišteno je kokosovo ulje što smo tek kasnije saznali da je bila loša ideja zbog mogućeg kidanja lateksa. Djevojka je tu večer bila u plodnim danima. Za vrijeme same penetracije penis je stavljen u rasponu od 3-4 cm uz trajanje od otprilike 20-ak sekundi. Tijekom nije bilo naglih ili grubih pokreta. Pokušaj je prekinut zbog boli kod cure. Nekoliko sati prije te same večeri sam se samozadovoljavao te ispraznio nekoliko puta, no kasnije izaprao spolni organ. Kada je kondom skinut nije bilo ikakvog sekreta pri vrhu što je možda razlog ranije masturbacije. Na prvi pogled prezervativ nije djelovao oštećeno/napuknuto. 50-ak sati nakon samog odnosa djevojka se počela žaliti na bol u području jajnika kako je ona osobno opisala. Oko 56 sati nakon odnosa sam kupio test za trudnoću te pilulu Ellaone koju je preporučila sama apotekarka. U 57 sati je djevojka popila pilulu na djelomično sit želudac. Nakon nekoliko sati je rekla da ju je prošla bol jajnika. Test za trudnoću planira iskoristiti kada joj dođe sljedeća menga koja je kroz narednih tjedan i pol. Nekoliko dana nakon odnosa je pregledala isti prezervativ koji nije bio napuknut kada je napunjen vodom, uz to ga je također ponovno premazala uljem, trljala, pa čak i grebala, no ostao je čitav. Ponovno se žalila na bol u trbuhu, je li to pak moguća nuspojava same pilule? Cijenimo i iščekujemo Vaš odgovor.
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Bol u trbuhu moguća je nuspojava tablete.

antonio485

Doktore, veliko hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Lena241

Poštovani,

Posljednja menstruacija bila je 25.-29.7. te je kasnila dva dana. Spolni odnos sam imala 28.7. te 17.8. što su trebali biti neplodni dani prema mom kalendaru s obzirom da imam vrlo uredne cikluse (30-31 dan). Ni jednom od ta dva puta nije bilo ejakulacije u rodnicu, vec prvi puta decko nije uopce ejakulirao, a drugi puta je korišten kondom kao oblik kontracepcije. Trenutno mi menstruacija kasni 5. dan. Zanima me da li je trudnoća ipak moguća s obzirom na to da se radilo o neplodnim danima i s obzirom da nije doslo do ejakulacije u rodnicu. Napomenula bih da sam prosle godine u rujnu imala ciste na jajnicima zbog kojih sam pila tablete 3 mjeseca te ne znam da li postoji mogucnost da su se one vratile. Isto tako, mjesec dana sam na keto dijeti zbog koje gubim dosta kilograma pa me zanima da li je i to mogući uzrok kašnjenja. Zahvaljujem na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Dijeta i gubitak kilograma su čest uzrok remećenja menstruacijskog ciklusa.

anonimnosepredstavljam

Oprostite na smetnji, imam 17 godina i sa deckom sam 2 godine u vezi (i on ima 17), nismo nikad do sad imali seksualne odnose, planiramo to da sad uradimo. Da li je normalno i da li je u redu to uraditi sada sa 17? Je li kondom dovoljna zastita? Planiram da to bude dan/dva prije menstruacije. Strah me je samo da li moze doci do trudnoce. Hoce li se moje tijelo promijeniti kako sam cula i hoce li se zdravlje promijeniti? Hvala. Zelim cuti vas odgovor.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dan, dva prije menstruacije su neplodni dani. Kondom je dovoljna zaštita i u vrijeme plodnih dana. Tijelo i zdravlje se ne mijenjaju početkom spolnog života. Nema razloga da ne stupite u odnose s dečkom.

Katherin

Poštovani, 31.8. imala sam zaštićeni spolni odnos (koristili smo kondom) i došlo je do ejakulacije (u kondom), ali na kraju odnosa je kondom djelomično ostao u meni (tj. "prsten" kondoma je bio vani te sam ga lagano samo izvukla). Zanima me postoji li mogućnost trudnoće? Prošla menstruacija počela je 15.8., a ciklus mi prosječno traje 30 dana, menstruacije su redovite (ponekad zbog stresa zna kasniti koji dan ili doći ranije koji dan). Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ejakulat nije dospio u rodnicu, ne postoji mogućnost trudnoće.

Aenaa

Postovani..
Pijem Qlaira pilule vec godinu i pol..
Zadnji odnos 30.07. Od tada su bila vec dva krvarenja 10.08. i 07.09.. Doduse nesto malo slabijeg inteziteta..
Zadnja dva dana imam neku mucninu i pritisak partnera,pa me zanima da li je ikako moguca trudnoca..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće.

gogi34

Poštovani,
Iako sam pregledao većinu Vaših odgovora u ovoj temi, i dalje imam određene nedoumice i strah, pa ako me možete savjetovati da malo umirim (ili dodatno izludim) curu i sebe.
Naime, situacija je sljedeća:
Cura (33 godine) i ja smo imali odnos 14.dan ciklusa (01.09.)(aplikacija koju koristi je označila taj dan baš kao najplodniji, a inače ima redovan ciklus koji traje 28-30 dana) i tokom odnosa kondom je puknuo (ejakulacije nije bilo), nakon 10-tak sekundi smo skužili, stali i stavili novi kondom. Inače uvijek prakticiramo odnos sa kondomom te još obavezno prije ejakulacije izvadim van (just in case). Budući da su bili plodni dani, idući dan (11 sati od odnosa), popila je EllaOne pilulu (nije imala nikakve nuspojave niti krvarenje u narednom periodu). Menstruaciju je trebala dobiti u subotu (14.09.) ili nedjelju (15.09.), međutim, ona još do danas (18.09.) nije došla. Da li ima razloga za zabrinutost (moguća trudnoća) ili je moguće da je tableta poremetila ciklus pa zato kasni? Da napomenem, već zadnjih skoro tjedan dana ima uobičajene simptome pred menstruaciju, ali većina tih simptoma se javlja i kod trudnoće pa smo lagano u panici.
Zahvaljujem na odgovoru.

Ichbin

Postovani zaboravila sam popiti 15 tabletu, u petak. Pa sam popila u subotu dvije. Tablete rijetko uzimam tacno na vrijeme uglavom je to malo odstupanje pola sata ili sat. Kakva je mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Gogi34, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Vjerojatno je tableta poremetila ciklus. Ipak, za svaki slučaj neka uradi test.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ichbin, ne postoji mogućnost trudnoće.