Kontracepcija

da li je moguca trudnoca

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenim datumima bili ste u plodnim danima, ali prema svemu navedenom nije bilo šanse da dođe do trudnoće. Nije bilo potrebe za pilulom, ali nema nikave opasnosti jer ste je uzeli. Ne može se ništa dogoditi.

Account

Poštovani,

Nakon koliko dana nakon nezasticenog odnosa su pouzdani danasnji testovi na trudnocu?

Account

Je li negativan rezultat testa na trudnocu 17 dana nakon nezasticenog odnosa sigurno pouzdan?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, 17 dana nakon odnosa test je pouzdan.

Plavaptica03

Poštovani doktore,
Već sam Vam pisala.

Naime, imala sam odnose sa zaštitom na dan ovulacije,sutradan i 2 dana prije zaredom, sve uz zastitu(kondom). Nije bilo ejakulacije za vrijeme odnosa nego prekinuti snosaj.
Zadnja menstruacija mi je bila 14.6.i trajala je 5-6 dana, što po izračunu znači da bih dana trebala imati menstruaciju ali ja ne osjećam nikakve simptome kao prije (osjetljive grudi ili bol u leđima).
Primjetila sam da vec 2-3 dana imam gusti bijeli iscjedak bez svrbeza.
Da li je moguce da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli ne bi se trebalo raditi o trudnoći. Jedini način da se to potvrdi je test na trudnoću.

Account

Poštovani,

Je li moguće da je žena trudna a da ne proizvodi dovoljne kolicine hcg hormona koji bi se ocitali na testu za trudnocu 4 tjedna nakon rizicnog odnosa? Dakle ako su 2 testa na trudnocu negativni 4 tjedna nakon odnosa i tjedan dana nakon krvarenja je li moguce da je to lazna menstruacija a da je test negativan jer zena iz nekog razloga ne proizvodi dovoljno spomenutog hormona? Ili bi u takvom slucaju (naravno ako je on uopce teoretski moguc) trudnoca svakako dovela do pobacaja?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez beta hcg-a nema trudnoće. Ne postoji slučaj trudnoće bez lučenja beta hcg-a.

Account

Poštovani,

Hvala puno na odgovoru. Na internetu se pojavljuju svakakve informacije o zenama koje nisu 9 mjeseci znale da su trudne unatoc testovima i pregledima, naravno da to sve zvuci smijesno i nestvarno ali moze se zavuci covjeku u podsvijest pa bolje provjeriti sa strucnjakom. Dakle u slucaju kada se 26 dana nakon rizicnog odnosa i tjedan dana nakon pocetka krvarenja (u vrijeme ocekivane menstruacije ali zbog straha da je to "lazna menstruacija"blunk ucine 2 testa na trudnocu koji su negativni ne postoji nikakva sansa da se radi o trudnoci? (naravno ukoliko su testovi pravilno uradeni po uputama)

Još jednom hvala na Vasem vremenu.

Account

Također rekli ste da se beta hcg mora luciti u svakoj trudnoci, postoji li sansa u mom slucaju da se nakon 4 tjedna on luci ali u nedovoljnim kolicinama da se detektira na testu? (dakle manje od 25 ml koliko pise na kucnim testovima)

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji mogućnost nedovoljnog lučenja beta hcg-a (koji se ne bi mogao detektirati) niti trudnoće bez beta hcg-a. Takva trudnoća se ne bi mogla održati.

M. 98

Poštovani,
Zanima me da li je moguća trudnoća ako dečko nije ejakulirao u rodnicu. Naime, zadnju menstruaciju sam imala 02.07. te je trajala 7 dana. Menstruacija bi mi trebala doći za 8 dana. Imala sam spolni odnos s dečkom večeras, nismo koristili zaštitu. Prvi je puta ejakulirao van, obrisao je penis maramicom i nakon 10 minuta smo ponovno imali odnos bez zaštite. Drugi puta također nije ejakulirao u mene. Zanima me da li je moguća trudnoća ako nije došlo do ejakulacije u rodnicu te ako je penis obrisao maramicom i ponovno imao odnos bez zaštite. Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća nije moguća, a osim toga odnos je bio u vrijeme neplodnih dana.

Likikikikikikikii

Postovani,
Menstruacija mi nije redovita, vecinom kasni, menstruacija mi je trajala od 30.6 do 5.7. Zadnji dan menstruacije (5.7) smo ja i decko imali odnos. Koristili smo zastitu od pocetka i pazili smo. Mene zanima da li postoji mogucnost trudnoce. Imam cudan osjecaj u trbuhu, grudi su mi narasle, imam bijeli iscjedak.
Hvala

Likikikikikikikii

I decko nije svr.

Likikikikikikikii

*ispravak
Postovani,
Menstruaciju sam imala 30.6-5.7
Inace mi kasne
Spolne odnose sa deckom sam imala 5.7 zadnji dan menstracije i 11.7. Svaki put sa kondomom
Decko ni jednom nije svrsio u mene nego izvan.
Zadnji put smo poslije odnosa stali i bez kondoma me udarao po vagini sa spolovilom. Za par min je svrsio no odmaknuo se od mene.
Prije odnosa sam zadovoljavala decka rukama i oralno bez kondoma i izlazila je neka sluz. Nakon toga stavio je kondom i imali smo odnos sa kondomom.
Zanima me jel postoji mogucnost trudnoce? Osjecam se cudno u trbuhu, 13.7 imala sam cudne grceve u trbuhu ali mislim da je to zbog promjene vremena jer sam u 6.mj operirala slijepo crijevo
Imam bijeli iscjedak i grudi su mi narasle malo ali ne bole me.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Haru96

Postovani,
da li je moguca trudnoca ako su radjeni testovi za trudnocu 38, 52 i 53 dana od poslednjeg odnosa (poslednja dva testa su radjena ove nedelje) i svi su bili negativni? Odnos je bio zasticen, a menstrucije jos uvek nema.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća je isključena. Uradite analizu hormona, u pitanju je hormonska neravnoteža.

Majica099

Doktore, proslu memstruaciju sam imala 7.7 nakon nje sam 3 dana imala odnose s kondomom(14.15.16.7), te poslije plodnih dana jos 3 puta isto s kondomom(26.28.29.7). Uvijek smo sve provjerili i sve je bilo u redu. Menstruacija mi nikad nije kasnila i imala sam uredan ciklus. Sada mi kasni vec 4 dana. Imam li razloga za brigu?