Kontracepcija

Escapelle pilula

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije dobila. Ako je istu uzela prije ovulacije, ista zakoči ovulaciju.

DimitrijeMita

Postovani,
Interesuje me nesto,moja cura je popila esscapale 16 sati nakon odnosa,nisi bili plodni dani barem po kalendaru,e sad da li je moguce da se pojavi neka sluz i da li mora dodji do krvarenja koje nije menstruacija?

DimitrijeMita

To jest posto sam citao video sam da pise da treba ocekivati krvarenja od 7 do 10 dana nakon uzimanja Escapallea pa pitam da li je obavezno da dodje do krvarenja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije obavezno ali bude uglavnom prisutno.

DimitrijeMita

A da li treba ocekivati od 7 do 10 dana ili je i to nebitno?Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Očekujte je kroz 7-10 dana.

mirjanazg

poštovani doktore,
imala sam s dečkom spolni odnos večeras cca 19h, nakon spolnog odnosa smo primjetili da mu je kondom puknuo pri vrhu (otvor od otprilike 2mm)
redovito pijem kontracepcijske pilule Belara, vec proteklih godinu dana, te sam ih prosli mjesec (prosli paket) redovito uzimala u uobicajeno vrijeme.
spolni odnos se desio u pauzi izmedu paketa (zadnju talbetu sam popila u utorak, danas je petak), a sutra ocekujem redovito menstruaciju.
smatrate li da postoji sansa za trudnocu? dal uz zastitu od kontracepcijskih pilula trebam uzeti i hitnu kontracepciju?
lp i zahvljujem se na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće, ne brinite.

Miki96

Zelim da Vas pitam nesto,ja i devojka smo imali juce 6.5.2015 polni odnos bez kondoma,nije dugacko trajalo i nisam svrsio u nju,nego van nje,ali opet me strah zbog one tecnosti i tako.ona je menstruaciju imala 30.4.2015 i trajala je do 4.5.2015,dakle nije imala ovulaciju,bar ne jasne tragove.Popila je tabletu Escapelle 18h nakon odnosa,da li smo sprecili mogucnost trudnoce?Hvala unapred

Da ne bih ponavljao neke stvari kopirao sam ovo,znaci ona dobija menstruaciju obicno na svakih 26 dana sto bi znacilo da treba da dobije 24.5.2015.Ona nije imala one tackice krvi od 7-10 dana nakon uzimanja tablete al je vec od 15.5.2015 bole grude to jest osetljive su na dodir.Pa ako mozete da mi kazete kad da ocekujemo menstruaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U očekivano vrijeme ili do sedam dana kašnjenja.

Bemb

Ukoliko sam imala nezaštićeni odnos nakon popijene escapelle pilule (u roku od 10h od kako sam popila) da li postoji mogućnost za trudnoćom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa uvijek postoji. Nije ništa stopostotna zaštita.

lx44

Cura je popila 13.6 pilulu ali jos nije dobila nikakvo izazvano krvarenje, menstr. bi trebala joj doci negdje oko 27.6, da li je moguce da krvarenje od tablete bude tek sa redovnom menstruacijom ili ako nije bilo izazvanog krvarenja u roku 10 dana, znaci da je trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Menstruaciju bi trebala doći u očekivano vrijeme ili uz koji dan zakašnjenja.

bambi19

Poštovani,

u jutarnjim satima sam imala odnos sa partnerom, ali oboje smo bili prilicno pod uticajem alkohola i nismo koristili zastitu. Kod patnera nije doslo do erekcije ali smo ipak imali odnos. Da li je potrebno da popijem pilulu za dan posle ili u takvim slucajevima ne moze doci do ejakulacije?
I ukoliko je doslo do erekcije, da li je moguće da penis naglo "opadne" bez ejakulacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije ne treba pilula za dan poslije.

Phoebe

Postovani, menstruaciju sam imala od 6.7. do 10.7. Kondom nam je pukao u noci 17.7. Pilulu escapelle sam popila posle 4 sata. Imala sam nekih 5 dana mucninu i osecala sam se umorno. 24.7. sam uradila test i bio je negativan, mada je mozda previse rano. Danas sam dobila grozne bolove u stomaku, ali ne osecam da cu prokrvariti. Koji je vas savet?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test je napravljen prerano i bezskorisan je. Pričekajte menstruaciju. Ako vam i tada kasni par dana napravite test. Nikako ne prije.

mikivas77

Postovani,
Menstruaciju sam imala 27.07, narednog meseca 25.08 koja je trajala do 30.08, sa deckom sam imala ne zasticeni odnos 03.09. nismo bili bas 100% sigurni pa sam popila Escapelle pilulu 04.09 oko 12h, nakon tablete sam imala krvarenja koja su trajala oko 5,6 dana, ocekivala sam menstruaciju 25.09 ali je jos uvek nisam dobila, sto znaci da mi kasni vec 5,6 dana. Da li moram da se zabrinem ili je to samo delovanje pilule.
Unapred zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je od djelovanja pilula.

Nazad
1 ... 19 20 21 22 23 24 ... 27
Naprijed