Kontracepcija

Escapelle pilula

mikivas77

Kad da očekujem menstruaciju, i je l postoji nekakva mogućnost da sam trudna ili je to 100% do pilule?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jel vi čitate moje odgovore?

baikat

Zdravo
postovani jas sam imala odnos 17.10.2015 a trebala 18.10.2015 da imam mensturbacija ali zbog puknato kondom moralasam da koristim Escapelle i posle 12 saati od odosa na dan 18.10.2015, nisam imala nikakva bol ili krvaranje a kasni mi 21.102015(4) dan a jel treba da se brinem za drugu stanjusadsad zbog rednovna sam dobila uvek prvi put koristim escapelle sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate brinuti, jer imate menstruaciju.

baikat

ali trebalasam da dobiam mens 18.10 a sad jos nisam dobila vec 4 dan je prosla . a pilul sam popila 17.10 u 17h jel i do sad nista nisam ni dobila ni tu imam neki bol hvalavam puno za odgovor

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemojte se ljutiti ali vas ne razumijem. Probajte ponovno ispočetka.

baikat

17.10.205 imalasm odnos sta je pokao kondom i nismo bili sigurni pa koristilasam na isti dan 17.10.2015 escapelle pilul u 17h 11 saati posle odnosa po kalendaru trebala da imam mens 18.10.2015 i nisam dobila i evo 5 dan sta mi kasni plasimse da. nisam trudna sad nisam imala nikakve krvaranje ili neki bol sta sam provitala u forumu hvala vam puno mens mi e obicna dodje po 28 dana i ova je prvi put sta koristim escapelle hvala vam puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji no mala je. Napravite ipak test na trudnoću.

baikat

a jel ima sansa i od escapelle da mi kasni
hvala vam puno sta ste odgovorili

Pcelica D

Postovani,

Prije 10-ak dana sam uzela ELLA pilulu za dan poslije, u medjuvremenu nisam imala nikakve nus pojave.Uzela sam je u razmaku od 48-72 sata. Prvi put koristim tu pilulu. Medjutim, citala sam mnogo oprecnih informacija o toj piluli na internetu ( Ella konkretno) i zanima me Vase misljenje:
- da li je ta pilula stetna za plod ukoliko sam vec bila trudna i pilula nije djelovala?
-da li bi ta pilula eventualno mogla da dovede do nekih komplikacija sa plodom ukoliko sam i nakon te pilule imala nezasticene odnose i mozda ostala trudna?

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Baikat i od pilule za dan poslije može kasniti do tjedan dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pčelica oba odgovora su da.

Bbborivoje

Postovani,
10.1.2016 sam imala nezasticeni sexualni odnos pri cemu on nije ejakulirao u mene.Popila sam escapelle pilulu posle 15h i dobila menstruaciju sa 5 dana kasnjenja sto znaci 19.01.2016..
Naime desila se ista stvar 07.02.2016,ponovo nezasticeni sexualni odnos ali opet on nije ejakulirao u mene.Popila sam pilulu posle 20 minuta zato sto sam veliki panicar happy
Sledecu menstruaciju bih trebala da dobijem 16.02.2016 ali do danas nisam imala izazvano krvarenje..Moje pitanje je da li moze da se desi da mi ovaj put menstruacija preskoci jer sam uzela drugu pilulu mesec dana posto sam popila onu prvu? Jako se plasim da ne ostanem trudna iako se ejakulacija nije desila u meni...
Da napomenem da imam simptome kao da cu dobiti znaci bol u donjem stomaku,grudi me malo bole na dodir i velika zelja za slatkim...
Hvala u napred na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Čemu uzimate svaki mjesec pilulu za dan poslije? To vam nije dobro. Sugeriram trajniju i bolju zaštitu.

Bbborivoje

Preterano sam se brinula zbog one predsemene tecnosti...uglavnom hvala Vam na brzom odgovoru happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Ingt

Poštovani, menstruacija je počela od 9-16 veljače te sam nakon nezasticenog spolnog odnosa 21.2. popila Escapelle pilulu i krvarila nakon 7 dana. Krvarenje je potrajalo 4 do 5 dana te sam 7.3. počela ponovno krvariti. Da li je to sada menstruacija koja je trebala doci ovaj mjesec ili se trebam zabrinuti posto je krvarenje od Escapelle tek prestalo prije 3 dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zadnje krvarenje je bila menstruacija.

preplasenaat

Dragi doktore,
Imala sam normalnu menstruaciju 01.02.,nezasticen odnos koji nije dugo trajao i nije usao skroz u mene,izvadio je na vreme.Posle nekih 15h popila sam pilulu Escapelle,nisam imala nikakvih simptoma.Sledeca menstruacija je trebala sa bude 23.02. s tim da sam ja imala krvarenje verovatno izazvano pilulom 15.02..Imam pitanje da li imam razloga za strah i da li je ta menstruacija bila posledica pilule ili je bila prava menstruacija?
Hvala unapred.

Romanticna_dusa1987

Postovani ,
Posljednji ciklus sam imala od 14-19 februara . 25.2.sam imala prvi put nezaštićen odnos ,gdje je izvadio na vrijeme .Drugi put smo koristili kondom koji je iskliznuo nekad pred kraj.Momak kaze da je izvadio na vrijeme te nije svrsio u meni . Ja sam za svaki slucaj popila tabletu sutradan oko 9 sati . Danas je 13.3. I kasni mi 2 dana . Osjecam promjene i simptome kao da cu dobiti bol u grudima i jutarnji bol u stomaku posljednja 2 dana ali jos nisam prokrvarila. Da li treba da se brinem .Kad treba da dobijem najkasnije . Veoma sam zabrinuta . Lijep pozdrav

Nazad
1 ... 20 21 22 23 24 25 ... 27
Naprijed