Kontracepcija

Jel moguće zatrudnjeti bez ejakulacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštivani, na taj način neće doći do trudnoće.

Tamm-95

Ove godine sam prvi put otisla sa deckom na more, u vezi smo vec 2 i pol godine.. Zeleli smo probati sex u vodi i to smo uradili. Ali on je svrsio van mene, ali brine me, jer je to voda, postoji li nacin da mogu zatrudnijeti tako? Nadam se brzom odgovoru happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji, ako nije došlo do ejakulacije. Ne brinite.

marie11

Poštovani,
Dobila sam mjesecnicu 14.8., a spolni odnos sam imala 19.8. (zadnji dan mjesecnice)... Decko je prvu minutu probao bez zastite, pa me zanima postoji li mogucnost trudnoce iako nije bilo ejakulacije??...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

marie11

hvala na odgovoru... pojavio mi se žučkasti iscjedak danas, što bi to moglo biti?!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Upala u rodnici. Savjetujem da probate sa probiotskom terapijom( Lactogyn, LInex itd)

Ninuška

Pitanje, moj dečko i ja smo jučer imali spolni odnos s kondomom, nije svršio u mene, ali kad je izvadio penis primijetili smo da je neka bijela tekućina kapnula s kondoma, kondom nije bio puknuti jer smo provjerili, je li to neka moja tekućina ili?
Mjesečnicu sam dobila 17. 8 i trenutačno sam u plodnim danima pa mislim da je to kao neki iscjedak prije ovulacije. Molim odgovor jer smo zabrinuti happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iscjedak je najvjerovatnije iz rodnice. Ne brinite.

Ninuška

Puno hvala, olakšanje happy

mt123

Pozdrav. Moj dečko i ja imali smo spolni odnos bez zaštite, ali on nije ejakulirao u mene. Menstruaciju sam zadnju dobila 29.8., a ciklus mi inače traje 28 dana, iako nekad zna biti i 26-27. Ako sam dobro izračunala sad se nalazim u plodnim danima. Negdje sam pročitala da u sluzi Littreovih žljezdi nema spermazoida. Postoji li mogućnost trudnoće ako nije došlo do ejakulacije pri odnosu? Ako da, kolko posto i bi li trebala uzeti tabletu za dan poslije?

Nataša Šemnički, dr. med.

mt123

Predejakulat ima na plodnost, odnosno na mogućnost začeća i često je krivac zbog koga može doći do začeća, jer i predejakulat sa sobom donosi i spermu.
Predejakulat, nažalost, ne možete nadzirati.
Najsigurnije je popiti hitnu kontracepciju.

L.p.

marie11

Poštovani,
Dobila sam mjesecnicu 14.8., a spolni odnos sam imala 19.8. (zadnji dan mjesecnice)... Decko je prvu minutu probao bez zastite, pa me zanima postoji li mogucnost trudnoce iako nije bilo ejakulacije??...

kao što sam vam već prije rekla.. već sam trebala dobit 11.9. znači kasni mi već jedan dan, danas mi se pojavilo malo krvi na gačicama sa smeđim ali je prestalo i više nemam ništa... dali je to najava nadolazeće mjesecnice ili trudnoća? dali mi kasni zbog stresa ili sam mogla zatrudnjeti posljednji dan mjesecnice tj završetak iako nije bilo ejakulacije dal sam možda trudna?

Nataša Šemnički, dr. med.

marie11 ,

već je nebrojeno puta dat odgovor da je moguće zanijeti bez ejakulacije.
Napravite test na trudnoću i ako je negativan vjerovatno menstruacija kasni zbog stresa.

L.p.

and1

Cura i ja imamo redovan seksualni odnos...bez zastite...vec duzi period...
Jako smo oprezni, ali me zanima da li postoji mogucnost da zatrudni i ako poslije ejakulacije (vani) dobro obrisem penis i nastavim...
Hvala unaprijed!

evelyn12

Poštovani,
dečko i ja smo imali odnos 19.9 s kondomom, osjetio je da nešto nije u redu pa smo stali i vidjeli da je kondom pukao. Zadnju mjesečnicu sam dobila 26.8. (neredovne mjesečnice obično imam pa ne mogu izračunati plodne dane) s tim da sam u 7 mjesecu uzimala kontracepciju,ali 8 mjesec nisam. Kolika je mogućnost da je u tom kratkom vremenu predejakulirao...te mogućnost trudnoće? Zadnjih par dana mi izlazi dosta bjelkasto-žućkastog iscjedka..

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru. LP

Nataša Šemnički, dr. med.

and1 ,

prekinuti snošaj vodi ka velikom riziku od trudnoće pa kako ga god izveli.
Već se puno o tome pisalo.

L.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

evelyn12 ,

nažalost je moguće i to smo pisali u više navrata.

L.p.

lady1992

pozdrav svima, imam pitanje glede trudnoce, mozda panicarim bezveze, iskreno nadam se. Zadnja mjesecnica pocela mi je 7.9. i prema kalkulatorima to bi trebli biti neplodni dani ili granica plodnih i neplodnih, a inace imam redovite cikluse od 28 dana. Sa deckom sam "spavala" 25.9. tj. usao je u mene i to je trajalo kojih par minuta ali nije svrsio. Jel postoji ikakva mogucnost da sam trudna?

Nataša Šemnički, dr. med.

lady1992 ,

vrlo mala mogućnost trudnoće.

l.p.

Nazad
Naprijed