Kontracepcija

kasnjenje menstruacije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema navedenom ne bi trebali biti trudni. Ako vam menstruacija kasni; svakako napravite test na trudnoću.

decko7

Pozdrav nakn 13 dana od ocekivane menstrucije cura je dobila (valjda) menstruciju, no u obilnoj kolicini, i ona tvrdi da to nije menga.?
jel mi mozete rec sta bi to bilo? i dal je to menstruacija?
hvala,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o menstruaciji, ali je obilnija. Obično kad menstruacija toliko kasni, kad ista nastupi bude obilnija.

decko7

Pzdrav!
prosla menga je kasnila 13 dana i dosal je u obilnijoj kolicini, i ovog mjeseca opet kasni nekoliko dana, nismo se sexavli vec sam samo jednom stavio pensi u vaginu samo jednom!, dal ce i ovog puta kasnit tolko i dal bi moglo biti trudna?

Nataša Šemnički, dr. med.

decko7 ,

koliko će kasniti ne znam dali ste trudni mala mogućnost.

L.p.

Lejlaa_k

Molim Vas pomozite mi. Inace menstruaciju dobivam 16.og i u rijetkim slucajevima mi kasni po dan,maksimalno dva. 25.8.sam imala prvi odnos sa deckom,koristili smo zaastitu,poslije toga sam dobila menstruaciju 16.9.ali mi sada kasni,a inace mi ne kasni.Gledala sam simpome trudnoce na internetu,i samo imam iscjecak,bijele boje,on se i prije javljao,ali u zadnjih par dana je jaci. Zanima me da li bih mgola biti trudna ?

Nataša Šemnički, dr. med.

Lejlaa_k,

najverojatnije niste ali napravite test da bi ste se umirili

L.p.

leptirica118

Poštovani!
Imam 18 godina i kasni mi menstruacija danas 3. dan. Imam inače problema sa Eschirichiom coli,a i trenutno sam prehlađena i imam temperaturu. Zadnju menstruaciju sam imala 25.9. i tada je kasnila 5 dana,prethodna 10 dana,sad opet kasni. Odnos sam imala 30.9. dan nakon menstruacije,dakle neplodni dani,naravno uz kondom i prekinuti snošaj. Mogućnost da sam trudna je gotovo nikakva,ali može li savjet? Što mislite zašto kasni stalno? Sve je počelo otkad sam stupila u odnose,tad je ciklus postao totalno neredovit.
Hvala unaprijed!

Nataša Šemnički, dr. med.

leptirica118 ,

mogućje uzrok upala ili strah od trudnoće te druge hormonske promjene koje se trebaju hormonskim pretragama provjeriti.
Utjecati može i promjena kilaže te stila života.

L.p.

vampire55

Poštovanje.molila bih da mi kažete da li je moguće da mi mjesečnica kasni već 4-5 dana zbog uzimanja antibiotika Efox zbog upale mjehura?
Hvala unaprijed na odgovoru happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne.

Vendaval1

Postovana, pijem trinovum tablete otprilike mjesec dana. Dakle, zavrsila sam s prvim pakovanjem od 21 tablete i nakon toga uslijedila je pauza od 7 dana kad sam dobila krvarenje slicno menstruaciji koje je trajalo 6 dana pa me zanima da li cu dobiti i menstruaciju ovaj mjesec ili ce izostati? Trenutno mi je 36.dan, inace mi je ciklus od 29.do 34.dana. Decko svaki put svrsi u mene, a dodatnu kontracepciju ne koristimo jer sam cula da su tablete dovoljne. Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobit ćete menstruaciju svakako.

vampire999

Postovani, kasni mi menstruacija 4 dana ... Inace dobijam svakih 30 dana ... Imala sam odnose sa deckom ali smo koristili zastitu, tj uvijek je koristimo. Nikad nije svrsio u mene. Trenutno sam prehladjena i pijem antibiotike, pa me zanima da li to moze biti uzrok kasnjena menstruacije, ili se trebam brinuti zbog neceg drugog ... Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Upala svakako može odgoditi nastup menstruacije.

Emily Hope

Pozdrav,
menstruacija mi kasni 8 dana. Zanima me da li je razlog tome prehlada i temperatura kuju sam imala prije 2 tjedna i pila sam AspirinPlusC.Dečko i ja koristimo zaštitu ali se ipak brinemo pa me zanima da li ta prehlada može utjecati na kašnjenje menstruacije? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Postovani!

Cura i ja imali smo nezasticeni spolni odnos oko 15.3.
Menstruaciju je dobila 2.3.2015. a iducu je trebala dobiti ili 29.3. ili 31.3. no nije dobila, vec je danas (1.4.) imala kratkotrajno krvarenje. Da li postoji mogucnost da je trudna? Ako da, da li je ikako moguce sprijeciti trudnocu, nekim pilulama ili je moguce napraviti pobacaj?

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pilula ne, pobačaj da ako se radi o trudnoći.
Za početak test na trudnoću.

Vmarija

Pozdrav! Prije otprilike 2 tjedna sam vam napisala za odnos s dečkom pri kojem nam je pukao kondom,bilo je u vrijeme plodnih dana ali nije doslo do ejakulacije.napisali ste mi da ne trebam nista dalje poduzimati da nema razloga za strah od trudnoće.danam mi je 29 dan ciklusa i jos nisam dobila menstruaciju ali sam imala simptome vec prije 4-5 dana kao da cu dobit.u tih par dana stalno mislim o tome,budim se noću i stalno provjeravam dali sam dobila. Uz napomenu da je to bio 2. Odnos s dečkom a 1. Je bio par dana prije.jel moguće da i zbog toga sto je bio prvi put kasni?

Nazad
Naprijed