Kontracepcija

Peting

Ana Karenjina3

Poštovani,
Sinoć sam izgubila nevinost sa dečkom i nismo koristili nikakvu zaštitu iz razloga što me je mnogo boljelo, a kondom mi je dodatno otežavao situaciju. Elem, zabrinuta sam jer sam shvatila da mi je bio jedan od plodnih dana. Prije nego što je uopšte ušao u vaginu imao je ejakulaciju, ali ni blizu mog polnog organa. Zatim je obrisao maramicama penis i nakon nekih 10-15 min je polako ušao u vaginu. Bojim se da je ostalo sperme na penisu ili u kanalu. Imam li razloga za zabrinutost i ako je odgovor da, da li pilula za "dan poslije" može pomoći?
Unaprijed hvala i oprostite na iscrpnom tekstu i mozda glupom pitanju.

Ana Karenjina3

Poštovani,
Moram ovako da se ispravim s obzirom da ne postoji mogućnost mijenjanja poruke. Prevarila sam se oko plodnih dana, bili su u periodu između 20-25.4 jer je ciklus počeo 09.04. i traje 28, 29 dana. Nadam se skorom odgovoru, stvarno ne bih da pijem tabletu za dan poslije bezveze, to jest željela bih da budem sigurna ako je već pijem da je to neophodno. :/
Pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tim načinom šansa bi postojala da su plodni dani ali nisu.
Stoga ne treba dodatna postkoitalna zaštita.

kristina2306

Poštovani,

zanima me kolika je mogućnost trudnoće ukoliko me dečko dirao po spolovilu s malom mogućnošću da je na prstima bilo sperme?

unaprijed zahvaljujem na odgovoru
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikakva.

kristina2306

Zahvaljujem na odgovoru doktore. menstruacija mi je stigla 10 dana nakon toga (28. dan ciklusa), ali je jako oskudna u odnosu na uobicajenu menstruaciju i svjetlija je. mozda je od stresa ili promjene vremena. sada ne znam dali imam razloga za brigu.. i mozete mi reci koliko je pouzdan beta hcg test preko krvi? zeljela bih ga napraviti za svaki slucaj.
Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vrlo pouzdan. Ako sumnjate napravite ga.

blabla95

Ovako,odmah da pređem na stvar cura je meni masturbirala,nakon sto sam bio gotov sa rukom sam obrisao,da bi nakon toga ja isao njoj sa rukom no međutim u međuvremenu obrisao sam ruku nisam oprao pa me zanima jel postoji sansa da ostane trudna???njoj kasni 4 dana ali moram naglasiti da je pod nervozom i to velikoom

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

blabla95

Uinat tome sto sam joj gurao prst u vaginu?
Koje bi moglo biti rjesenje zasto joj kasni bas sad poslije toga?

kristina2306

puno vam hvala doktore na tako brzim odgovorima pisala sam prije i na drugim forumima gdje nisam dobila odgovor, a ovdje ga dobijem u roku nekoliko sati. svaka vam cast happy
imam samo jos nesto za pitati. da li je moguce prenijeti spermu prstima prilikom oblacenja ili brisanja vanjskog dijela vagine ukoliko nisam oprala ruke od sperme, a bila sam dosta vlazna po vagini i da li je 18. dan plodni dan (u ciklusu od 26-28 dana)?
znam da su pitanja djetinjasta, ali polako citam vase forume i clanke da ipak saznam nesto happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Blabla, dječače o ostalim uzrocima pročitajte malo u prijašnjim postovima. Educirajte se malo da ne postavljate više ovakva pitanja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kristina nije moguće. Dan je još uvijek plodan.

anonimussss

Imam 15 godina. Izgubila sam nevinost dan posle menstruacije, jako me je bolelo i i dalje osecam veliku bol. Koristili smo zastitu ali moj decko je izvadio penis pre nego sto je svrsio i svrsio je u kondomu ali mu je donji deo penisa bio vlazan sta je to? Sledeci dan smo takodje spavali sve je bilo u redu sto se tice zastite ali jako me je bolelo... Uvece tog istog dana smo se zadovoljavali i on je svrsio u nekom peskiru i obrisao svoj penis i ruke u ja sam svoje ali nakon 5 do 10 minuta je trljao svoj penis o moj klitoris i vaginu i stavljao je prste, da li je nesto ozbiljno? Pre nego sto sam legla da spavam videla sam na posteljini belu osusenu fleku i kapljice da li o moze biti sperma? Jako se bojim i osecam i dalje veliku bol, kao da mi je penis i dalje unutra... Pomozite mi ...da li je kasno da ja posle prvog seksualnog odnosa nakon tri dana odem kod ginekologa? Hvala unapred i pozdrav...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Riječ je prema opisu najvjerovatnije o sluzi. Prema opisanom neće doći do trudnoće. Svakako u dogledno vrijeme posjetite ginekologa.

kristina2306

Poštovani doktore, možete mi molim Vas protumačit nalaz beta hcg: (radila sam ga 24 dana nakon "odnosa" pa me zanima jeli pouzdan)

parametar: beta Hcg
vrijednost: <0.102
jedinice: IU/L
ocekivana vrijednost: 0-5

Dejan Šakoronja, dr. med.

Negativan je. Ne radi se o trudnoći.

ivan533

Poštovani, imam pitanje znaci slicno prethodnima.Bio sam sa curom i zadovoljavali smo se i onda je zatrazila da malo trljamo spolovilo o spolovilo,znaci bez ulazenja u vaginu samo trljanje,djevica je..Bila je sva mokra,a za sebe nisam siguran,siguran sam da ejakulacije nije bilo blizu njenog spolnog podrucja vec u njezina usta,pa me zanima dal moze zatrudnit?i sto.ako je bilo.malo.na penisu predejakulata i di se mogm educirat oko sveg tog jer me zanimaju takve stvari. Hvala i ocekujem brz odgovor.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Navedenim načinom trudnoća nije moguća.

ivan533

doktore,dobio sam odgovor na pitanje znaci,ali ja sam paranoican,ona je smirena i kaze da je sve okej da nemre bit trudna od tog sto smo bili nit 2 minute dolje bili dotaknuti i mokri,stojecki i jos je djevica,al ja nocima ne spavam,povracam od straha :/ help me kako da se rjesim straha sad dakle,šanse ne postoje? nije bilo penetracije ni ejakulacije,eventualno ako je vrh usao kojih 1 cm..hvala

Nazad
Naprijed