Kontracepcija

Peting

Poštovana/Poštovani doktore,

Naime, radi se o sljedećem: Dečko i ja smo se ljubili i malo više zanijeli u tome i prvi put se desilo nešto što nisam prije nikada imala priliku da uradim, dečko me dirao po guzi i to po početku guze, tacnije onom razdjeljku i nekih 5,6 cm niže... Dok smo se ljubili ja sam bila obučena, bila sam u trenerci jer sam imala mjesečnicu još uvijek (naime bio mi je zadnji dan mjesečnice i nosila sam i uložak) a on je bio u boksericama. Dok smo se ljubili i ja sam njemu stavila ruku na njegov polni organ i par puta sam osjetila vlaznu tekućinu, to je sigurno bila predsjemena tečnost ali se nisam dodirivala po svom tijelu.

Kada je vidio da mu to curi obrisao se, ne mogu se tacno sjetiti da li je maramicom ili je rukom samo i ne znam kojom rukom točno :/ Kada me dirao po navedenom dijelu guze nisam osjetila ništa vlažno, ali me strah ako je upravo tom rukom kojom se obrisao dirao mene po guzi. Nije ni ejakulirao uopšte, znači samo je bila prisutna ta predsjemena tekućina...Interesuje me ako je bilo suho to vec na ruci kojom me eventualno diralo ili ako je jos bilo vlazno a ja nisam osjetila (mada vjerujem da bih osjetila) može li se desiti da se nekako to kretalo i ne daj Bože dospjelo do vagine?

Moram naglasiti još i da nikad nisam imala spolne odnose prije, imam 21 godinu i klasični sam tip cure koji ne bi to voljela ni raditi prije braka... Kada god smo se mazili nije me nikada dotakao po intimnim dijelovima, pa čak ni preko odjeće, znali smo ponekada koristiti "dry sex" ali iskljucivo preko odjece i bez dodirivanja mojih intimnih dijelova... To se desilo 29.07 i par dana nakon sto mi je prestala menstruacija pojavio mi se smedji iscjedak koji je trajao 3,4 dana (otprilike 3.7 ili 4.7) i od tada više nisam dobila, kasni mi danas 12 dan i stvarno se brinem da se nije u kom slučaju moglo desiti da se ta predsjemena tekućina "salije" dalje sa guze :S

Inače ovaj mjesec sam imala jako puno promjena, promijenila ishranu, koristila sam antibiotike za akne, imala selidbu a dečka ne viđam skoro nikako jer smo sada malo dalje, čak šta više vidjeli smo se dva puta prethodnog mjeseca i nismo ni u kakvom kontaktu intimnom bili, pa mi je pomalo stresan period...

Izvinite na dužini teksta, ali htjela sam Vam što bliže pojasniti situaciju kako bih dobila što ravnopravniji odgovor i hvala Vam unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o predejakulatu nego o sluzi kod muškarca.
O kakvoj trudnoći govorite? Lijepo vas molim da se educirate da bi ovakvih pitanja bilo čim manje.
Zato je nužan spolni odgoj u školama.

Znam da mi je potrebno da se više educiram i izvinite ako sam postavila glupo pitanje, pomalo me i stid za moje godine da ne znam razlikovati odredjene stvari i iz tog razloga ne upraznjavam sex jer sam paničar, znači ne postoji mogućnost trudnoće na ovaj način,pogotovo što nikad prije nisam spavala s momkom?

Oprostite još jednom ako je pitanje glupo ali smatram ovu stranicu izuzetno stručnom i iz tog razloga sam Vas odlučila pitati. Hvala Vam još jednom na odgovoru, lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

uvelikojbrizi

Postovani doktore, muči me jedno pitanje. Naime decko me zadovoljavao prstima a prije tog si je namještao penis (nije bio skroz u erekciji), natjerala sam ga da opere ruke i zatim me zadovoljavao. Kasni mi menstruacija osam dana, imam li razloga za brigu? Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete biti mirna.

noonco

Ovako, prije dva dana sam imala peting sa dečkom. Nije dolazilo do dodira spolnih organa.. Imam mučnine od tada i često sam morala mokriti.. Mensturacija mi je prošla prije 3 dana, i poslije petinga sam vidjela sluz sa malo krvi poslije mokrenja.. Trebam li se brinuti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate.

MarijaAnđela

Dobar dan.. Vec nekoliko dana (točnije 8) nisam dobila menstruaciju, imam 16 godina i znala mi je kasnit iako mi je bila redovita prošlih par mjeseci.. Prije tj ili dva mi je dečko svršio na ruku i obrisala sam ruku maramicom ali nisam sve makla kak treba.. Nekih 20 minuta poslje sam se samozadovoljavala a nisam bila oprala ruke.. Jeli moguće da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od te dvije stvari nije moguće zatrudnjeti.

MarijaAnđela

Iako sam gurala ruke u vaginu pola sata nakon sto je sperma bila na njima ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguća trudnoća. Educirajte se.

jasminamini

Juce sam imala peting sa deckom , mazili smo se i on je nakon nekog vremena stavio prste u mene. znam da nije svrsio, ali se bojim da li je moguce zatrudneti od predejakulaciske tecnosti ako se slucajno nasla na prstima? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća nije moguća. Educirajte se.

Joca1001

Postovani,
zelim da postavim jedno mozda smesno pitanje, ali zbog svog neiskustva, neznanja i straha sam primorana na to.
Radi se naravno o petingu, koji ja i moj decko cesto upraznjavamo.
Naime prilikom petinga ja sam uvek u gacicama, a on ne. Nakon "trljanja" on svrsi mimo mojih gacica i obrise se..
Posle nekog vremena(pola sata) radimo to isto. Sada se pitam da li je moguce da nesto sperme ostane na njegovom penisu,
nakon ejakulacije i da ona prodre u rodnicu preko mojih gacica prilikom petinga?
Unapred zahvalna!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tim načinom nije moguća trudnoća.

nkorac<3

Ovako cura i ja smo se oralno zadovoljavali,ja sam svrišio al ona se odmaknula od mene i ja sam to sve obrisao sa dekom i nije bilo nikakve sperme na prstu.:Nakon toga djevojka i ja smo se malo grlili i ljubili i zatim kasnije(nakon 2 sata) kad je došla doma,otišla je na wc i oprala ruke,a nkon toga se prilikom mokrenja obrisala papirom.Da li postoji kakva mogucnost da sam joj kako prenio spermu?Da li postoji mogucnost da je prenijela spermu sa svoje ruke na papir pa tako u rodnicu?Makar nije gurala prst u vaginu.Makar nakon svrsavanja nije bilo nikakvog kontakta sa njezinim spolovilom.Da li je ona trudna?
A drugo pitanje a što ako je meni ostalo nešto sperme po prstu,jedva nesto malo al ona se osusila i da li sam ja to njoj mogao prenijeti kako?I ako sam joj prenio da li je ona to mogla kako prenijeti preko papira do rodnice kad se brisala poslije mokrenja?Da li postoji i najmanja mogucnost da je ona trudna ako joj je ostalo sperme na prstu i ona je to sve isprala prije mokrenja?Hvala na odgovoru.Napominjem nije bilo kontakta njezinih ruku i vagine samo se obrisala nakon mokrenja.Hvala na odgovoru lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o mogućnosti trudnoće. Ono što morate je educirati se.

nkorac<3

Puno vam hvala na odgovoru,još me zanima ako mi možete odgovoriti,kad je dođe do ejakulacije,koliko može sperma ostat živa na povrisini ruce pa da se prenese u vaginu?I da li se može oploditi preko osušene sperme?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne može. Neću više odgovarati na takva pitanja. Prvo se educirajte a potom ako imate zanimljivo pitanje javite se ponovo.