Kontracepcija

Pilula i proljev

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće. Zaštita se nije smanjila.

Anastasija543

Poštovani, popila sam poslednju tabletu u daylette kutiji u 18:50 a povatila sam u 23:30 da li treba dodatnu tablletu da popijem? Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema potrebe. Tableta se uspjela apsorbirati.

Anastasija543

Poštovani samo da se nadovežem, pošto je prošlo 4 i po sata od popijene tablete i povraćanja a ja nisam popila dodatnu jer je to bila poslednja aktivna tableta u kutiji i sad kreće pauza zanima me šta treba da radim? Da li da pravim pauzu do srede kao i uvek ili da krenem novu kutiju? I da li sam zaštićena od početka korišćenja nove kutije ili treba dodatna zaštita?

Ivo Balenović, dr. med.

Napravite uobičajenu pauzu (do srijede) i nastavite s novom kutijom. Dodatna zaštita nije potrebna. Kontracepcijska učinkovitost nije smanjena.

Pepi10

Poštovani,
Jučer sam u redovno vrijeme u 18h popila 13.tabletu iz pakovanja, nakon sat vremena su počeli lagani grčevi u trbuhu i stolica je bila mekanija (nije bio vodenasti proljev). Iz preventive sam oko 21h popila još jednu tabletu, ali se oko 22:30 ponovila ista situacija s grčevima u trbuhu i još mekšom stolicom.
Da li da popijem još jednu tabletu ili da normalno nastavim danas u 18h? Je li potrebna dodatna zaštita? Prije 2 dana sam imala nezaštićeni odnos.
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Nije potrebno uzimati dodatne tablete, niti je potrebna dodatna zaštita. Učinkovitost kontraceptiva se nije smanjila.

Marina0114

Postovani,

pijem midiana tablete i danas sam pocela s novom kutijom. Tablete pijem inace u 11:30, te sam sat ipo nakon popijene tablete dobila lagani proljev. Iz straha sam popila jos jednu zamjensku tabletu u slucaju da se prva nije uspjela apsorbirati. Hoce li biti ikakvih posljedica s obzirom da sam popila jos jednu tabletu i da li trebam nastaviti piti tablete normalno?
Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta. Neće biti nikakvih posljedica, niti će zaštita biti smanjena.

Pepi10

Poštovani,
Dobila sam jaki proljev pola sata prije nego sam popila 7.pilulu po redu. Ostatak dana nisam vise imala probavnih smetnji. Ima li to učinak na zaštitu, odnosno je li potrebna dodatna pilula odnosno zaštita?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je proljev bio prije uzimanja pilule, nema nikakvog utjecaja na njenu učinkovitost. Zaštita nije smanjena.

Bony_tina

U vezi mog prethodnog posta sa Lindynetama i proljevom..dali isto tako mogu samo nastaviti sa kutijom do kraja ionako mislim da neću imati odnose jedno 3 tjedna ali ako i imam da koristim kondom?Hvala unaprijed..

Ivo Balenović, dr. med.

Nastavite s uobičajenim uzimanjem, i napravite uobičajenu pauzu.

Opusteno123

Poštovani,
Pilule sam počela piti ovaj mjesec, riječ je o Daylla kontracepciji, i četiri puta u ovom mjesecu mi se dogodio proljev, oko 5 sati nakon popijene pilule. Isto tako, tjedan dana sam pila po dvije pilule, na liječnikov savjet, kako bi zaustavila probojno krvarenje. Znam da je za to vrijeme pilula već apsorbirana, međutim isto tako znam da aktivnost pilule ostaje u krvotoku, pa je li na taj način, tim proljevima koje sam imala smanjena učinkovitost pilula?
Unaprijed hvala, lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, učinkovitost zaštite nije smanjena, nastavite s uobičajenim uzimanjem.

Anastasija543

Poštovani, da li u slučaju jake dijareje 5 i po sati nakon popijene tablete treba da se popije dodatna tableta?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nije potrebna dodatna tableta.

Anastasija543

Poštovani, popila sam pilulu juče u 19h, imala jaku dijareju u 02.00 ujutru i zatim oko 15h, večeras u 19h pijem novu tabletu, da li treba da se popije neka dodatna ili ako ne nastupi dijareja posle tablete unutar 4 sata nema potrebe?

Ivo Balenović, dr. med.

Ako ne nastupi dijareja unutar 4 sata od popijene tablete, dodatna nije potrebna.

Anastasija543

Poštovani, 31.12 sam u 19h popila tabletu, posle toga sam pila alkohol ali nije došlo do povraćanja, 1.01 sam imala jak proliv oko 16h i zatim u 19h popila tabletu i posle toga sam u 2 ujutru imala jak proliv, i sad je stalo. Zanima me, pošto je proliv nastupio oba puta dosta posle tablete, da li treba da pijem dodatnu ili dodatno da se štitim. Pozdrav