Kontracepcija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4307 | Broj poruka: 50719

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


prestanak uzimanja pilula i izostanak menstruacije


Autor Poruka

maja20

05.10.2014. 21:00

Postovani,
pila sam yaz 1god i 10mj.. Zadnju rozu tabletu sam popila 5.8 i nakon toga imala menstruaciju. Zatim sam 26.8. imala odnos i obavio je to mene. Zatim sam 4.9 dobila menstruaciju. I evo sad mi kasni 5 dana. Stalno idem mokriti i cudna sam i bradavice su mi drugacije. Jeli u pitanju trudnoca? Od 26.8. nije bilo odnosa.

maja20

05.10.2014. 21:00

I stalno imam smedji iscjedak

Dejan Šakoronja, dr. med.

06.10.2014. 11:10

Ne radi se o trudnoći. Pa imali ste menstruaciju.

AnaaDj

12.10.2014. 16:45

Postovani, pijem Microgynon 30 od oktobra prosle godine koje mi je prepisala ginekolog u Vrscu,gde sam isla u srednju skolu, iskljucivo kao zastitu,nije mi dala nikakve analize krvi da radim ili nesto slicno,samo je uradila ultrazvuk. Pre njih od januara do juna te godine sam pila Qlaira ali su mi se pojavljivala neka medjkrvarenja sa svrabom i peckanjem posle nekih 4-5 meseci pa mi je doktorka rekla da prestanem sa njima. Posle mi je drugi lekar dao ove Microgynon jer su mi neophodne kao zastita jer imam problem sa prezervativima koji se brzo suse i nikako mi ne odgovaraju jer me posle sve pece i boli jer je i inace suvo, a imam stalnu vezu. Pre jedno 6 meseci su mi se javili bolovi u toku odnosa,ne stalno ali povremeno i zavisi od polozaja, isla sam kod ginekologa koja je radila ultrazvuk i rekla da je sve uredu. Medjutim ja bolove jos imam nekad,plus mi je libido skroz opao,cesto sam nervozna i muka mi je nakon uzimanja pilule pocetkom meseca i uopste mi vise ne prijaju. Trenutno ne mogu da odem kod lekara, a na kraju sam kutije i ne bih bas htela da nastavljam dalje, pa hocu da pitam da li mogu da prestanem na svoju ruku bez saveta ginekologa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

12.10.2014. 20:45

Dakako, uzmite do kraja blistera i prekinite. Ništa se neće dogoditi.

velika990

03.01.2015. 01:05

Poštovani, imam nekoliko pitanja za Vas. Dakle, oralnu kontracepciju Yasmin uzimala sam nešto više od 6 godina s pauzama za vrijeme operacija i sve uz konzultaciju s liječnicima i ginekologom. Na oralnu kontracepciju odlučila sam se iz dva razloga: trebala mi je pouzdana zaštita jer sam bila u stalnoj vezi i zbog neredovitih menstruacija koje su znale kasniti i po 20-30 dana. Trenutno imam 24 godine i u rujnu sam odlučila prestati piti pilule jer mi je ginekolog rekao da to mogu učiniti bez konzultacije s njim. Zadnju menstruaciju sam dobila 30.9.2014., a zadnji spolni odnos imala sam 27.9.2014. s napomenom da dečko nije svršio u mene. Budući da ću biti izvan Hrvatske gotovo do sljedećeg ljeta, zanima me u kojoj je mjeri normalno da menstruacija toliko kasni nakon što sam prestala uzimati pilule? Pretpostavljam da na trudnoću ne bih trebala sumnjati jer nisam zaboravljala pilule, ali svejedno postoji li ikakva mogućnost da sam trudna? Nisam radila test jer sam mislila da nema potrebe budući da sam prije prestanka prestala sa spolnim odnosima. I molim Vas savjet što učiniti dalje. Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

03.01.2015. 12:00

Ne radi se o trudnoći. I prije vam je ciklus bio neredovit, a s obzirom na veliko kašnjenje moglo bi se raditi o pcos-u.
Svakako sugeriram pregled i uzv čim prije i povratak pilulama .

Happy child

05.01.2015. 16:10

Poštovani

Nakon što sam prestala piti kontracepcijske pilule, pojavio mi se smeđkasto crveni iscjedak odmah nakon završetka menstruacije koji traje već 8 dana.. Zanima me da li je to normalno da se pojavi prestankom kontracepcije (pila sam tablete 3 godine)? Ginekolog mi je preporučio pauzu od 3 mjeseca.

Dejan Šakoronja, dr. med.

05.01.2015. 17:20

Nije uobičajno. Sugeriram pregled.

Happy child

05.01.2015. 17:20

zaboravila sam napomenuti, imam policističke jajnike, a pila sam lindynette 30, te imam 20 godina

Meri1512

20.01.2015. 21:10

Poštovani,

2 godine pila sam pilule Belara. Zadnju tabletu sam popila 19.12, imala sam jednodnevno krvarenje 25.12 jako slabo, inače sam imala normalna krvarenja od 4 dana. odnos sam imala 20.12( sa zaštitom, ali do kraja u mene, ali nisam sigurna jel pukao kondom ili nije) i sljedeći 1.1 (bez zaštite, ali prekinut snošaj). Menstruaciju još uvijek nisam dobila, ali sam povraćala u periodu od 24.12 do 30.12, sad mi je s vremena na vrijeme loše, smetaju me ponekad miris, umorna sam češće nego inače, ponekad su me jajnici probadali kao da trebam dobit al sad unazad par dana ništa. Jel to normalno nakon što sam prestala uzimat pilule ili postoji mogućnost trudnoće??

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

20.01.2015. 21:50

Prema opisanom ne postoji.

sara250

23.01.2015. 15:30

Poštovani,
dvije i pol godine (ako ne i 3) pila sam logest kontracepcijske pilule. prije dva mjeseca sam ih prestala piti nakon cega je normalno (nakon 4 dana od uzete zadnje pilule) slijedila menstruacija koje je bila kao i kad sam pila pilule, menstruacija nakon te dosla je tjedan dana prije nego sto je trebala i bila je jako obilna i dugo je trajala, no ovaj mjesec mi kasni vec tjedan dana? da li je to normalno? (inace prije pilula menstruacije su mi bile tocne i redovite)

Dejan Šakoronja, dr. med.

23.01.2015. 17:30

Nije normalno i nije vezano uz prestanak uzimanja pilula. Ne znam koji je razlog uzimanja pilula; pcos, neredovitost ciklusa, ili samo kontracepcija.
Svakako sugeriram UZV pregled.

sara250

23.01.2015. 18:35

kontracepcija, u redu hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

23.01.2015. 23:05

Molim.

jecamaxi

28.02.2015. 00:25

Pre osam meseci mi je doktor rekao da imam mikrocistice,dve na levom jajniku,vodene,folikularne koje mi pucaju i navracaju se,male su pa nisam imala simptome ,bolove i to.Lekar mi je preporucio da pijem kontracepciju,minerva anti bebi pilule,pila sam ih 7 meseci i onda na svoju ruku prestala jer sam dobila migrenu,sada mi je vec 32 dan ciklusa i nisam jos dobila,ali osecam napetost u stomaku,i promena raspolozenja...nikada nisam imala izostanak menstruacije,nekada mi se odlozi za dan dva ali sam imala redovno svakog meseca,i zato se sada plasim da nisam nesto poremetila pilulama i ne znam da li sam pogresila sto sam prestala da ih pijem,ili je greska bila sto sam ih uopste pila.Trudnocu iskljucujem jer smo uvek koristili zastitu,mozda par puta ne,ali smo i tada pazili.Sta bi mi vi savetovali?hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

28.02.2015. 11:15

Pričekajte još koji dan da nastupi menstruacija. Ciklus je sklon manjim ili većim oscilacijama.

Lana123

03.03.2015. 15:25

Postovani, zbog loseg tena i neredovitih menstruacija (30-45) sam pocela piti diane 35 iako jos nikako nisam imala spolne odnose. Prije uzimanja diana hormoni su mi bili uredni ali sam imala ciste po jajnicima. Prestala sam piti diane i nakon toga su opet uslijedile neredovite menstruacije. Prva je dosla nakon mjesec dana, druga nakon 2 mj, onda treca opet za mjesec dana, a zadnju sam imala 7.11. Znaci oko 3 mjeseca kasni.

Sad zanima me s obzirom da sam prestala piti diane u 6 mj prosle godine hoce li mi se vratiti onaj neredoviti ciklus koji je bio prije tableta. Ili mi ostaje ovaj od kojeg necu dobivat po 2 3 mjeseca.. jer znaam da se poslije tableta ciklusi poremete i treba neko vrijeme da se organizam vrati na staro.. i sto mislite da li trebam poceti piti neke tablete koje izazivaju mestruaciju? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

03.03.2015. 17:25

Mislim da bi trebali napraviti obradu i nastaviti s terapijom dalje. Vjerovatno imate pcos.

Nazad
1 ... 3 4 5 6 7 8 ... 10
Naprijed