Kontracepcija

promjena pilule

Ivo Balenović, dr. med.

Spoting se javlja zbog relativnog manjka hormona. Može se liječiti pilulama s višim dozama estrogena.

Lubenicaimango

Da li postoje stvarno lijekovi koji umanjuju djelovanje pilula za kont? Ili svi oni umanjuju nakon duzeg uzimanja tipa 2 tjedna i vise? I sto se duze piju pilule to je otporniji organizam na te lijekove koji umanjuju djelovanje pilula za kont?

Lubenicaimango

Posto pise u uputstvu Legravana za Benzodiazepine, a na vasem sajtu pise da ohk pojacava njihovo djelovanje, a ja sam pila Bensedin. Znaci mogu biti mirna? Pila sa bensedin 7 dana max, a pilule pijem pola godine.

Lubenicaimango

Za nas koji pijemo pilule je bitnije da li taj lijek smanjuje dejstvo ohk nego to da l ohk povecava dejstvo tog lijeka?

Ivo Balenović, dr. med.

Postoje lijekovi koji umanjuju djelotvornost hormonske kontracepcije jer potiču enzime koji razgrađuju hormone i na taj način smanjuju njihovu koncentraciju. To su antiepileptici i tuberkulostatici. Benzodiazepin ne djeluje na učinak kontraceptiva.

Lubenicaimango

Mozete li mi odgovoriti? Bensedin ne utjece? Pise da ti ohk pojacava dejstvo benzodiazepina?

Lubenicaimango

A svaki put je bio prekinut snosaj

Lubenicaimango

Pise kako ohk pojacava dejstvo diazepima ondnosno bensedina koji sam pila. To znaci da bensedi ne utjece na ohk?

Ivo Balenović, dr. med.

Bensedin ne smanjuje učinak kontraceptiva, a način djelovanja bensedina na kontraceptive ne bi znao objasniti. Učinak diazepama ovisi o količini uzetog lijeka.

Lubenicaimango

Hvala puno!

Lubenicaimango

Hvala. Bitno mi je bilo samo za Bensedin. Znaci koliko god da se pije, ne utjece na ohk?

Lubenicaimango

Zato sto je diazepam sastojak bensedina? A ja bensedin nisam pila duze od tjedan

Lubenicaimango

U uputstvu za legravan pise samo za benzodiazepine a za diazepan nista nr pise. Znaci oni ne utjecu.

Lubenicaimango

Tj izvinjavam se u uputstvu pise samo - barbiturati, ne pise benzodiazepan.

Lubenicaimango

Znaci sustina je da Bensedin ne utjece? Da sam pila tjedan i duze, onda bi smanjio dejstvo ohk?

Ivo Balenović, dr. med.

To je sve ista skupina lijekova koji ne utječu na učinkovitost kontraceptiva.

Lubenicaimango

Tih nekoliko bensedina sam pila u prvom tjednu ohk. A odnose sam imala pocetkom pakiranja i krajem pakiranjs bez ejakulacije u rodnicu. Znaci sve je ok? Bensefin ne utjece i mogu mirno da cekam ciklus?

Lubenicaimango

Ja sam na moru, a treba danas da dobijem, pa me interesuje je l to sto sam na moru nema veze sa poremecajem menstruacije ako pijem pilule? Znaci da cu dobiti?

Lubenicaimango

Nije bilo ejakulacije u rodnicu, tako da je i Bensedin smanjio dejstvo pilula, al posto Vi kazete da on ne utice na pilule, onda nema razloga da ne dobijem? Sada sam na moru, znaci ni to ne utjece kad se piju pilule? Dobit cu normalno?

Ivo Balenović, dr. med.

Dobiti ćete uobičajeno krvarenje.

Nazad
Naprijed