Kontracepcija

yasmin

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na navedeno trebali bi pokušati s Belara tabletama. One imaju antiandrogeni učinak. Kod Vas je povišena vrijednost androgena (testosterona), a to uzrokuje navedene probleme.

starchild1819

Puno hvala na odgovoru, mislim da ću onda dati još jednu šansu Belara tabletama. Lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Ichbin

Postovani doktore. Prosli mjrsec nisam pravila pauzu kako bih odgodila menstruaciju koja je trebala doci 25.12. Ni poslije toga nisam napravila pauzu kako bih na par dana opet odgodila menstruaciju. Iz 3 kutije sam uzela 4 tablete, danas je drugi dan pauze. Ne znam koliko je bilo pametno to da radim. Mogu li sada nastaviti s pauzom pa tablete opet uzimati 8 dana pauze ili da i ovau kutiju zavrsim pa napravim pauzu? Jesam li zasticnena od trudnoce i hoce li ovo lose uticati na mene zdravstveno?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nakon pauze nastavite s uobičajenim uzimanjem lijekova. Od nekoliko odgađanja menstruacije tabletama neće vam se ništa dogoditi, ali nemojte da Vam to postane uobičajena i učestala praksa jer može doći do hormonske neravnoteže.

Marija2019

Postovana,koristim jasmin tablete vec nekoliko godina. Do sada nikada nisam zaboravila da popijem tabletu. Prvu tabletu iz kutije sam pocela da pijem 29.01.. Polni odnos je bio 31.01. Tabletu cetvrtu po redu sam zaboravila da popijem 01.02. Popila sam je tek sledeceg dana posle 24 casa kada sam primetila da je nisam popila. Znaci popila sam dve odjednom u subotu 02.02. Da li postoji mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mogućnost trudnoće je samo teorija. Mislim da nema razloga za brigu.

Marija2019

Postovani da li koriscenje pancefa utice na dejstvo jasmin tableta?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pancef ne smanjuje kontracepcijsku učinkovitost.

medved85

Postovani dobila sam cefalexin za eserihiju zanima me da li utice na jasmin tablete i cajevi od vise vrsta bilja.Hvala unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ništa od navedenog neće smanjiti kontracepcijsku učinkovitost.

sssimic

Poštovani,
Počela sam koristit yasmin 22.04.,prvog dana ciklusa kako je naznačeno u uputstvu. Krvarenje i dalje traje, u manjoj količini. Sinoć mi je ispala tableta te istu nisam ni popila, jednostavno sam preskočila. Što mi je sad činiti, da li da nastavim sledeću po redu i da li je u redu duljina krvarenja? Prvi put koristim pilule za kontracepciju. Hvala Vam na odgovoru.
S poštovanjem!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s redovitim uzimanjem. Krvarenje koje se javilo je probojno i ono je uobičajena nuspojava u početku uzimanja kontracepcijskih tableta.

medved85

Da li rowatinex utice na tablete yasmin?Hvala unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Rowatinex ne umanjuje učinkovitost kontraceptiva.

medved85

Postovani dobila sam za eserihiju DeCool 10*2 i nix
ar za alergiju zanima me da li uticu na yasmin tablete i da li se mogu piti u isto vreme.Hvala unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana nixar ne utječu na kontraceptive i mogu se uzimati u isto vrijeme.

Marina26

Poštovani, imam pitanje vezano uz yasmin pilule. Naime, prošlu nedjelju krenula sam a novom kutijom ali sam istu zaboravila jučer u drugom gradu te danas nastavila gdje sam stala s novim blisterom. Da li je zaštita potpuna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštita je potpuna.

Marina26

Poštovani,

Imam još jedno pitanje. Naime, ja sam sinoć redovno u 22 sata popila yasmin pilulu i nakon toga pola sata sam imala proljev. U tom trenu sam zaboravila na yasmin i otišla spavat. Na kraju me probudilo to sto sam se nekako sjetila da bih možda trebala popit rezervnu pilulu jer je dan prije ujutro dečko ejakulirao u mene ( kao i dan prije toga). Kako sam ja na kraju došla do svog starog blistera kojeg sam zaboravila u drugom gradu, ja sam popila dodatnu pilulu oko 6 ujutro sto je 8 sati kasnije od prve pilule. Sad me zanima šta