Kontracepcija

Yaz i PAUZA

kikky9

Znaci li to da sam bila zaštićena i idućih par dana nakon tog odnosa, jer sam idućih par dana (4) bila na pauzi? Onda kad to nije nastupilo? Ako je ostalo nešto i spermija u meni, je li to moglo nešto bilo sto..oploditi? Ili ne?
Brinem da nisam zbunila tijelo jer tad nije nastupila menstruacija, i onda sam započela 1 tabletu aktivnu Yaza pa potpuno prekinula.

Helena333

Pozdrav. Imam problem pa se nadam da ćete mi moći pomoći.
Pijem Jazz tablete već 10 mjeseci i nisam imala nikakvih probema, međutim u mjesecu aprilu na 13-oj, rozoj, tableti sam počela krvariti. Moram naglasiti da sam 10 dana prije neočekivanog krvarenja, koji je počeo kako sam već navela na 13-oj tableti, krenula sa treninzima radi uređivanja svoje tjelesne mase. Krvarenje je trajalo 10 dana, a za to vrijeme sam prekinula trening. Sinoć sam popila prvu bijelu tabletu i zanima me da li bih trebala dobiti normalno menstruaciju i da li sam zaštićena od trudnoće uprkos krvarenju? Ps. Bilo je klasično krvarenje kao tokom menstruacije, ne samo smeđi iscjedak.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Helena, iako se najvjerojatnije radi o probojnom krvarenju (česta nuspojava kod oralnih kontraceptiva) savjetujem pregled obzirom na obilnost krvarenja. Probojno krvarenje je vrlo oskudno, a ne kao uobičajena menstruacija..

Helena333

Pošto ste naglasili da savjetujete pregled, da li možda uzimate u obzir mogućnost nekog ozbiljnijeg problema?
Postoji li mogućnost da je trening izazvao takvu reakciju?
Veoma mi je bitno da mi odgovorite da li sam sve vrijeme, bez obzira na krvarenje, bila zaštićena od trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Od trudnoće ste zaštićeni i ne može biti ništa opasno. Samo intenzitet krvarenja ne odgovara probojnom krvarenju i zbog toga sam preporučio pregled.

kikky9

Poštovani doktore,
Vezano uz ovu moju situaciju jel to znaci i da sam bila zaštićena i idućih par dana posto sam odnos imala bas navečer (a taj dan mi je bila zadnja aktivna Yaz tableta)? A da ne spominjem da sam taj dan popila 3 aktivne tablete :///
Odmah drugo jutro sam krenula na pauzu, u medjuvremenu se zarazila, izostala mjesečnica u 4 dana, ja započela novu kutiju i odmah nakon 1. Popijene prestala radi jetre.
Je li moguće da je i to zbunilo organizam (na posljednji dan aktivnih tbl ja popila tri) i ako je nešto od ejakulata ostalo u meni je li to moglo kroz iduce Dane oploditi?

Bila sam danas i po drugo mišljenje na uzv danas, i tu je zabilježen endometrij 9,4mm . Prekjučer je bio 7,4mm.
Jel se on pred menstruaciju podebljava ili stanjuje?
Preporučen mi je uzv za tjedan dana.
I malo je zabrinjavajuća ta tvorba na lijevom jajniku 25x20mm.

Molim Vas, pomagajte.
Najvise sam uplasena radi trudnoće (potencijalne), tih brljanja s tabletama; zapravo cijele situacije koja je nastala (jel dodatno moglo pogoršati sto sam na posljednji dan aktivnih tableta kad je bio odnos popila 3 pa onda ravno na pauzu) koja jw na kraju postala prekid uzimanja oralnih kontraceptiva?

Jel po Vama ima ikakve šanse za trudnoću ?

kikky9

Vezano uz ovu moju situaciju jel to znaci i da sam bila zaštićena i idućih par dana posto sam odnos imala bas navečer (a taj dan mi je bila zadnja aktivna Yaz tableta)? A da ne spominjem da sam taj dan popila 3 aktivne tablete :///
Odmah drugo jutro sam krenula na pauzu, u medjuvremenu se zarazila, izostala mjesečnica u 4 dana, ja započela novu kutiju i odmah nakon 1. Popijene prestala radi jetre.
Je li moguće da je i to zbunilo organizam (na posljednji dan aktivnih tbl ja popila tri) i ako je nešto od ejakulata ostalo u meni je li to moglo kroz iduce Dane oploditi?

Bila sam danas i po drugo mišljenje na uzv danas, i tu je zabilježen endometrij 9,4mm . Prekjučer je bio 7,4mm.
Jel se on pred menstruaciju podebljava ili stanjuje?
Preporučen mi je uzv za tjedan dana.
I malo je zabrinjavajuća ta tvorba na lijevom jajniku 25x20mm.

Molim Vas, pomagajte.
Najvise sam uplasena radi trudnoće (potencijalne), tih brljanja s tabletama; zapravo cijele situacije koja je nastala (jel dodatno moglo pogoršati sto sam na posljednji dan aktivnih tableta kad je bio odnos popila 3 pa onda ravno na pauzu) koja jw na kraju postala prekid uzimanja oralnih kontraceptiva?

Jel po Vama ima ikakve šanse za trudnoću ?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji šansa za trudnoću.

kikky9

U redu.
Puno hvala.
Nadam se da ću dobiti mjesečnicu unutar ta dva tjedna.
Sto se tiče te tvorbe na lijevom jajniku, je li to nešto zabrinjavajuće i kako bi se eventualno moglo lijeciti?

I još dodatno, jel se sluznica endometrija zadebljava pred mjesečnicu?

Ivo Balenović, dr. med.

Sluznica endometija je zadebljana pred menstruaciju - to je normalno. 'Tvorba na jajniku' je jajna stanica.

kikky9

Kroz koliko je onda moguće da bih mogla dobiti menstruaciju? Danas je 27.-i dan ciklusa.
Prošli tjedan mi se dogodilo jedan dan da je bilo tragova krvi kad sam išla na toalet pa je ostalo na papiru.
To je bilo jedan dan samo predvečer da sam zamijetila.

kikky9

Oba ginekologa koja su me pregledala su rekli da tu “tvorbu” treba pratiti.
Znate li zašto je došlo do njene pojave? Na ovakav način na koji njih to zabrinjava?
Je li moguće izvanmaternična trudnoća?

kikky9

Jel po Vama ista ukazuje na mogućnost trudnoće? Možda ova jajna stanica koja je tako izražena a zabrinjava ginekologe?
Kada mislite da bi mogla nastupiti mjesečnica?

Ivo Balenović, dr. med.

Mjesečnica će nastupiti unutar idućih tjedan dana. Trudnoća je isključena.

kikky9

Poštovani,
Javljam se jer još uvijek nije nastupila mjesečnica, ali povremeno osjetim bolove u donjem dijelu trbuha kao da ću dobiti. Posjetila sam dvojicu ginekologa.
Jedan je rekao da mu se čini da će mjesečnica nastupiti, možda čak i vrlo obilna ali ne zna reci kad.
Drugi, takodjer, smatra da nema trudnoće (uzv je sad radjen nakon vise od 4 tjedna od mjesečnice). Jedino sto dovode u upit je li ona mjesečnica 16.4. Bila prava mjesečnica ili “jednostavno spontana reakcija krvarenja na prestanak uzimanja tableta”.
Savjetovano mi je da odem izvadit Beta hcg; iskreno luda sam već, i ovo je već sve previše za mene.
Ni u snu se nisam nadala da bi na zadnji dan kad sam popila aktivnu pilulu i imala odnos, u idućih par dana ne dobila mjesečnicu, pa onda nešto naknadno dobila (ma, sve već znate gore je opisano).
Moguće da ono malo krvarenje prije 2 tjedna da je bilo ovulacijsko?
I definitivno se vidi da je ovulacija bila, ali dovode u upit sve prije. Je li ono bilo prava mjesečnica ili samo reakcija na prestanak uzimanja pilula.
Ja sam već, blago rečeno, ocajna.

Ivo Balenović, dr. med.

Bez pregleda ne mogu ništa prognozirati. Ako se želite uvjeriti da niste trudni, uradite beta hcg.

kikky9

Poštovani,
Danas mi je nastupilo krvarenje.
Otići ću svakako sutra, kako bih bila sto posto sigurna, izvaditi Beta hcg.
U slučaju da je ovo prava mjesečnica, nalazi bete hcg će svejedno točno pokazati?

Zadnji odnos je bio 10.4.
16.4. Sam imala krvarenje (koje ne znaju je li ovako izazvano nakon prestanka s tbl ili je mjesečnica bila), a danas 19.5. Sam dobila krvarenje (nadam se da je to mjesečnica).

Uzimajući u obzir sve parametre koje sam Vam napisala, Beta mora sutra pokazati točno?
Smatrate da je ovo mjesečnica?

kikky9

U slučaju da je ono 16.4. Bila nekakva “lažna mjesecnica” izazvana samo prestankom uzimanja pilula, je li kod mene svakako trudnoća isključena ako danas Beta pokaže negativan nalaz ?

Ivo Balenović, dr. med.

Nastupila je mjesečnica i trudnoću možete isključiti. Nema potreba za betom, ali ako želite uraditi nalaz, mjesečnica nema nikakvog utjecaja na vrijednost beta hcg-a

kikky9

Pozdrav,
Napravljena je Beta i dobila sam nalaz sljedeći: >1.20.
Ako dobro shvacam, to je negativno. Nema trudnoće.
Ali ako smijem pitati, referentni interval je 0-5, dakle sve vise od 5 znaci trudnoću.
Jel meni ovaj znak ispred broja 1.20 znaci da to nešto raste i govore li ti brojevi unutar intervala do 5 nešto?

Nazad
1 ... 9 10 11 12 13 14 ... 27
Naprijed