Kontracepcija

Yaz i PAUZA

kikky9

Liječnik kaže da je tražio betu radi kašnjenja menstruacije (morao je iskljuciti mogućnost vanmaterične trudnoće), ali da je u nalazu krivi znak ispred 1.20
Stavljeno je >1.20 a treba valjda biti <?
Iskreno jel bi trebalo nazvati laboratorij pa provjeriti da nije došlo do greške?
Ova Agonija nikako da se zavrsi

Ivo Balenović, dr. med.

Sve manje od 5 isključuje trudnoću.

kikky9

Evo, jutros sam se čula s laboratorijem, ispričavaju se na grešci oko znaka, vjerojatno je tipfeler u novom nalazu piše ovo:

<1.20

Jel sad mogu biti definitivno sigurna da je trudnoća otklonjena?
Danas mi je treći dan menstruacije i primjećujem da je sve oskudnija. Moram priznati, očekivala sam neko duže trajanje.
Koliko je normalno sad nakon svega?

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoća je isključena. Sve je to normalno.

kikky9

Čula sam da obično žene imaju jako obilne menstruacije nakon prestanka uzimanja kontraceptiva.
Ja sam prije imala jako obilne menstruacije,
No moramo uzeti u obzir da sam ovo pila 10 godina.
Pa me sad malo brine; prva 2 dana sam imala ono klasičnu mjesečnicu, treći dan mi se znantno smanjilo, a danas (četvrti) gotovo da uopće nema.
Ima još nešto krvi na ulošku ali tu i tamo.
Dakle, bas evo vidim da završava. 4-i dan.
Jel moguće da mi se nešto narušilo toliko da ću izgubiti mjesečnicu ? Ili uci s 31 godinom u menopauzu? Čula sam i za takve slučajeve.

Ma malo sam u šoku jer su svi govorili kad se skinem s oralnih kontraceptiva da ću imati obilne mjesečnice kao ranije?? A ovo sad već 4-i dan potpuno završava :/

kikky9

Evo vidim da mi je bas danas skroz prestala.
4-i dan.
Je li sve to prekratko ili?

Ivo Balenović, dr. med.

Nije prekratko. To je normalno.

kikky9

Puno Vam hvala! Od srca na svoj pomoći kroz svo ovo vrijeme.

Željela bih nešto znati; nakon koliko Beta hcg u krvi pokaže trudnoću generalno? Neki kažu 10ak dana od odnosa a netko od mjesečnice?
Pa sad nikako ne mogu shvatiti.

Mjesečnica mi je završila, nadam se nekako da će ciklus sada se unormaliti. Osjećam ja stalno nelagodu kao u donjem dijelu trbuha ali treba vremena da se i organizam sad navikne.

Ako sam ja zadnji odnos imala 10.4., pa onda ona menstruacija 16.4.(sto nisu bili sigurni jel bila lažna), i onda u konačnici 19.5. Mjesečnica; ja sam 20.5. Vadila betu.
Jel bi Beta u svim opcijama pokazala mogućnost trudnoće da je ikako nastupila?
Treba li ponavljati?
I kad je adekvatno napraviti betu, koliko od odnosa treba proci ili mjesečnice (ne znam sto se računa) da bi bilo sigurno?

Hvala i lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Beta hcg se može dokazati dan nakon implantacije, tj. desetak dana nakon odnosa.

kikky9

Ovi postovi dosta kasne a ja uvijek nešto nadodam pa ono... isprika!

Kad bih ja npr ponavljala betu i ona npr ispadne veća od onih 1.20, npr 3 ili 4 (sto je u granicama normale), jel to ukazuje na postojanje nečega sto se može kretati u smjeru trudnoće?
U čemu je uopće razlika ako Beta naraste ali sve u intervalu negativu? (Npr pri jednom vadjenju 1.20 a za tjedan dana 3-4)? Hipotetski pitam.

I sad već vise ne znam jesam li luda, ali osjećam već neko vrijeme mučninu,, ono bas kroz cijeli dan, i u noći, i strašno mi se jede slatko, kao Non stop PMS.
Da ne pričam o promjenama raspoloženja.
Jel da to povezujem s time sto vise ne unosim hormone ili da se zabrinem da nije stvar da je nastupila trudnoća a da je možda onda kad sam radila bilo..prerano?

Ivo Balenović, dr. med.

Nije trudnoća. Sve vrijednosti ispod 5 isključuju trudnoću. U trudnoći se beta udvostručava svaka dva dana.

kikky9

Znaci, kod mene je prošlo dovoljno vremena da bi Beta bila sigurna? 10.4. Odnos a 20.5. Vadjenje bete?

Jel ima potrebe za ponavljanjem, s obzirom na te neke čudne osjećaje u sebi (poput PMS-a)?

A kad bih ju sad izvadila i kad bi ona bila npr 3,4 to svejedno ne bi ukazivalo da se udvostručava jer je ispod 5?
U principu, u mom slučaju bi Beta pokazala da je došlo do trudnoće? S obzirom na odmak u odnosu na to Jer sam betu vadila 20.5. (A odnos je bio još onda 10.4.)?
Jel bi bilo sigurno već pokazano na beti da je 10.4. Doslo do začeća?

kikky9

Znaci, kod mene je prošlo dovoljno vremena da bi Beta bila sigurna? 10.4. Odnos a 20.5. Vadjenje bete?

Jel ima potrebe za ponavljanjem, s obzirom na te neke čudne osjećaje u sebi (poput PMS-a)?

A kad bih ju sad izvadila i kad bi ona bila npr 3,4 to svejedno ne bi ukazivalo da se udvostručava jer je ispod 5?
U principu, u mom slučaju bi Beta pokazala da je došlo do trudnoće? S obzirom na odmak u odnosu na to Jer sam betu vadila 20.5. (A odnos je bio još onda 10.4.)?
Jel bi bilo sigurno već pokazano na beti da je 10.4. Doslo do začeća?

Trebam li ju ponoviti ?

Ivo Balenović, dr. med.

Nema potrebe za ponavljanjem bete.

kikky9

A naravno da sam betu (za svaki slučaj) ponovila i bila je <1.20.

Budući da sam sad već u dužem periodu kad sam i raskinula s partnerom, posljednji odnos mi je bio 10.04. Sad je definitivno sigurno na osnovu i bete koja je ponovljena jučer 26.5. Da trudnoće nema?
Ni izvanmatericna ni unutarmatericne?

Samoj mi je već dovoljno teško pa bih htjela nekako završiti svu ovu priču da 100 posto mogu znati na temelju svega sto sam već napisala i prethodno da nisam sigurno trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Niste trudni 100%

kikky9

Hvala Vam na svim odgovorima.
Dalje neću nastavljati s tabletama, nego ukoliko budem imala odnos bit će s prezervativom.
Sad možda jedno glupo pitanje jer nisam to dosad prakticirala, može li se oralnim seksom i gutanjem sperme ostati trudna?
Vjerojatno je to pitanje na razini tinejdžera, ali nikakvo iskustvo nemam s time, no zanima me može li tim putem doći do trudnoće ili to odlazi u probavni trakt?

Ivo Balenović, dr. med.

Na taj način ne postoji niti teoretska mogućnost trudnoće.

kikky9

Pozdrav, dragi Doktore.
Da Vas ne uvlačim u cijelu priču, u subotu sam se vidjela s partnerom. Naravno da sam sad na dodatnom oprezu i iskreno ni ne znam se bas ponašati kad ne pijem pilule. Tako da je odnos bio sa zaštitom, prezervativom.
19.5. Je bila ona mjesečnica.
Uglavnom imam nekoliko pitanja za Vas ako možete pokušati odgovoriti: jer dosad nijedan ginekolog nije to znao kategorički reci.
Dakle, ako bih ja htjela nakon nekog vremena provjeriti da slučajno nekak nije došlo do trudnoće sto mi je najpouzdaniji znak? Izostanak menstruacije od par dana nije, jer nikad nisam imala menstruaciju točno 28. dan; u onom prošlom ciklusu mi je došla 34.-i.
Isto tako ne razumijem ako ju budem normalno dobila, ima li zabrinutosti za trudnoću?
Npr možemo uzeti da je odnos bio nezaštićen.
Ali me zanimaju odgovori na ta neka pitanje gdje većina ginekologa kažu -čekajte.
Npr rečeno mi je bilo da se na uzv može vidjeti tek 5 tjedana od menstruacije .
E sad da sam ja prije 2 dana (hipoteteski) ostala trudna i dobijem menstruaciju (koja navodno može u trudnoćama biti i lažna) za 10-14 dana, meni se to ne bi vidjelo na uzv po toj računici barem još 7 tjedana (dakle recimo 2 ova dok ne dobijem i još 5 tjedana od menstruacije).??
Taj Dio apsolurno nikako ne mogu razumjeti, jer je to pitanje važno i za budućnost i znam hrpu kolegica koje se susreću s istim ginekolozima i isto to pitanje dobivaju.
Npr za Beta hcg je meni bilo rečeno takodjer 31 dan od odnosa (!???)

Da ne duljim, kad se može utvrditi trudnoća putem bete a kad putem uzv u odnosu na odnos kad je bio (ako čak i mjesečnica nastupi poslije, budući da oni znaju upozoravaju na tu neku “lažnu” mjesečnicu).
Meni jednostavno to na logike ak je netko imao nezaštićen odnos, pa dobio menstruaciju za neko vrijeme, i onda se ispostavi jos da je trudna (A to da bi se vidjelo treba još 5 tjedana od te “lažne” ili “nelazne” mjesečnice), znaci sveukupno 7 tj (ako računamo npr da je odnos bio 2 tjedna eto samo uzimam za primjer, prije mjesečnice).

Dakle. Meni to ništa sa smislom nema.
Sto da ženama koje se odluče i za abortus? to se navodno može zaključno sa 11.-im tjednom trudnoće. Ako se netko i odluci za to mora praktički trcati na to.
Ne znam, ako ikako možete odgovoriti na postavljena pitanja, vjerujem čvrsto da bi mnogim ženama ovdje koje čitaju pomogli, a i meni naravno. Jer se vecinom s nama razgovara “nabrzaka” kod ginekologa i sa “moramo vidjeti, čujemo se, čekajte”.

Već sam nekoliko puta osobno Vama pitala neke stvari koje su mi iznimno važne bile, bili ste i u pravu i točni s informacijama. I zapravo ste se posvetili odgovoru, Pa to cijenim!

Hvala,
Srdačno.

kikky9

Lijep pozdrav.
Nešto kasne ovdje postovi pa se nešto replicira a ne bude vidljivo.
Htjela sam Vam postaviti nekoliko pitanja, na koja se nadam da ćete jasno odgovoriti, jer većina ginekologa s kojima sam ja bila u kontaktu (a i neke kolegice) dobivaju poprilično nejasne odgovore.
U subotu sam imala odnos, s obzirom na situaciju štitim se putem prezervativa. Naravno da je sad to nakon dugo vremena za mene sasvim nova situacija, ali eto. Zanima me, kako je moguće sad provjeriti da nije nastupila trudnoća ? Točnije, sto je najpouzdaniji i najbrži pokazatelj trudnoće?
Vidim da se dosta pitanja na ovom forumu okreću oko istih stvari pa evo sigurna sam da Vam je puno žena zahvalno na jednostavnim ali točnim odgovorima koje nam dajete.
Naime, meni je zadnja mjesečnica bila 19.5., ne mogu se sad pouzdati da mi je pravilan ciklus (ali prije pilula je uvijek bilo iznad 30ak dana, ovo zadnji put sam dobila 34.-i).
U objašnjavanju mnogih ginekologa često sam dobivala odgovor da se na UZV trudnoća može vidjeti tek 5.-i tjedan nakon menstruacije. A i da u trudnoći može nastupiti Tzv lažna mjesečnica. Po toj računici ispada ako ja npr dobijem menstruaciju za 10ak dana ili 14 ili u neko vrijeme skoro to može biti lažno, i u slučaju da sam (hipotetski) u subotu prekjučer ostala trudna to će se na uzv moći vidjeti tek 5.-i tjedan od menstruacije. U prijevodu/ ako tu menstruaciju dobijem za 2 tj od danas (a ako uzimamo u obzir da to može biti i lažna menstruacija), onda uzv nema smisla prije , ‘ajmo reci 7 tjedana od danas.
Mislim, sve mi to nekak zvuci nelogično.
Znatno otežava situaciju ukoliko bi se žena odlučila i za abortus jer je to moguće do 11.tjedna.
Čak je bilo ginekologa da je Vadjenje Beta hcg moguće nakon 30 dana (?!), sto apsolutno ne razumijem. U bilo kojoj vrsti trudnoće (normalnoj, biokemijskoj ili vanmatericnoj) nakon koliko se pokaže Beta pozitivna ako je nastupila trudnoća?

I ako možete pojasniti ovo oko ultrazvuka. Nije li naopako da žena može imat odnos, začeti, nakon tog dobiti neku lažnu mjesečnicu (pritom ona može biti u uvjerenju da je prava) a ginekolozi mahom govore kako se na uzv može trudnoća vidjeti tek 5 tjedana nakon menstruacije (čak i ako je odnos bio prije).
Evo ne znam, mislim da Vam ovo sad pišem u ime mnogih žena, jer je vrlo sve to konfuzno.
Ako želi netko provjeriti je li ostao trudan, kad je to moguće (posebno ako su ciklusi nepravilni) i kojim putem a da to bude sigurno?

Puno puno puno hvala.

Nazad
1 ... 10 11 12 13 14 15 ... 27
Naprijed