Endokrinologija i dijabetologija

biljne kapi

sonja

Postovani,
mama moje kolegice ima 65 god., sama si mjeri secer svakodnevno i zadnji nalazi su : nataste - 8,9 ; a tijekom dana - 12.
Da li je te vrijednosti trebaju zabrinjavati u smislu potrebe za uzimanjem neke terapije.
Preporucene su joj biljne kapi - molim vas vase misljenje.
Puno hvala, Sonja

Dr Ivana Pavlić Renar

Vrijednosti nisu sasvim zadovoljavajuće, idealno je da šećer u krvi natašte ne bude veći od 7, a tijekom dana od 9 mmol/L. Što se tiče biljnih kapi, nema nikakvih dokaza da one zaista efikasno djeluju.