Endokrinologija i dijabetologija

ciroza jetre

tara

poštovani
moj svekar ima 60 godina i potvrđenu cirozu jetre uz sve pripadajuće simptome, žutica spec. miris krvarenje desni... osim nakupljanja vode u trbušnoj šupljini. no uz sve to iako je bio na jetrenoj dijeti i apstinenciji od alkohola razvio je i hepatičku encefalopatiju. zadnjih 8 dana je u bolnici iskjučivo na infuziji i u nekom polusvjesnom stanju.zanimame kolika je mogućnost oporavka i kakva je prognoza. unaprijed hvala

prim.dr. I. Pavlić-Renar, dr.med

Prisutnost hepatičke encefalopatije i krvarenje desni su indirektni pokazatelji značajnog zatajenja funkcije jetre. Nažalost nisu dobri znaci u prognozi što nužno ne znači da se vaš svekar neće oporaviti. Za davanje prognoze kompetenna je isključivo liječnička ekipa koja dobro pona stanje bolesnika pa razgovarqajte o tome s liječnicima u bolnici gdje se liječi.