Endokrinologija i dijabetologija

diabetis tip 2

beti

12 god imam poremetenih hormona(veci testoron) primam gloformin 850mg imam 30god i veca tezina doktori su rekli da je to diabetis tip 2 hvala najvece Beti iz Macedonia

prim.dr. I. Pavlić-Renar, dr.med

Dijagnoza dijabetesa postavlja se na temelju povišenih vrijednosti glukoze u krvi i nije povezana sa povišenim vrijednostima testosterona. Kod vas se stoga radi o dva problema. Za osobe sa tipom 2 dijabetesa koje imaju suvišak tjelesne težine najbolja je terapija metformin ( ima različitih pripravaka tog lijeka a jedan je Gluformin) ali ne smijete zaboraviti najvažnije kod svakog dijabetičara – gubitak tjelesne težine i što više tjelesne aktivnosti; terapija tabletama mora biti samo pomoć kada osnovnim mjerama nije postignut cilj- normalne vrijednosti secera u krvi.