Endokrinologija i dijabetologija

erdic

Sanja

Postovani,

Procitala sam o Erdic tablete, lijek na prirodnoj bazi, pomocu koga se moze postici cvrscina, a sa vise pakovanja i stimulacije rasta dojke, buduci da sadrzi biljne hormone. Pritom proizvodjac tvrdi da nema nikakve stetne posljedice ili efekte. Ja ipak zelim Vase misljenje, jer ovo je previse dobro da bi bilo istinito. Koliko stvarno nisu stetne kad se uzimaju vise mjeseci i u dozi od 10 tableta dnevno? Ima li uzimanje biljne hormone iste efekte kao i humane, u smislu povecane sanse pojave raka dojke itd?
Unaprijed hvala.

prim.dr.I.Pavlić-Renar, dr.med

Imate pravo, zvuči previše dobro da bi bilo istinito.
Na tržištu se svakodnevno pojavljuje velik broj preparata 'revolucionarnh' učinaka. Većina njih takve učinke nema niti su u potpunosti ispitani. Stoga ne bih savjetovala takve preparata: jednako kao nema sigurnih dokaza da koriste nema ni dokaza da nisu štetni, pogotovo pri duljoj primjeni.