Endokrinologija i dijabetologija

Kvrzica ispod pazuha

Milena

Postovani
Prije 2 godine operirana mi je dermoidna cista na desnom jajniku.
Nakon pet mjeseci zatrudnjela sam, no nazalost i spontano abortirala u 8.- mom tj. trudnoce.
Menstruacije su sa vremenom postale ` svakih
6/7 tjedana neredovite ` .
Prilikom zadnjeg gin. pregleda ustanovljeno je da je lijevi jajnik policistican, desni nije.
U medjuvremenu prepisana mi je doza progesterona ( august ).
Prilikom zadnjih menstruacija - prve, pa trece, pa pete pojavljuje mi se ispod desnog pazuha
cvoric ( oko 1 cm ) koji prvog dana nije bolan. Drugoga dana postaje koza crvenkasta i cvoric splasne u sirini, ali ne i duljini i postaje bolan. To me zaista zabrinjava.
Molim vas iskreno sa savjet, i unaprijed hvala.

prim.dr. I. Pavlić-Renar, dr.med

Teško je povezati cvorić ispod pazuha s problemom policitstičnog jajnika. Svakako treba redovan ginekološki nadzor, pogotovo ako ste zainteresirani za trudnoću.