Endokrinologija i dijabetologija

PCOS

Sandra

Imam 28 godina i razmišljam o trudnoći. Da li i kako sindrom policističnih jajnika može utjecati na plodnost? Kome se prvo obratiti u nastojanju da se ovaj sindrom ublaži (od kojeg specijalističkog pregleda krenuti)? Hvala

Dr. sc. Ivana Pavlić Renar

Sindrm policističnih jajnika može smetati plodnosti. Međutim, spontane trudnoće nisu rijetke. Kada prestanete samo razmišljati u trudnoći ako do nje ne dođe za godinu dana, javite se izabranom ginekologu koji će vas po potrebi uputiti u neki od centara za liječenje neplodnosti.