Endokrinologija i dijabetologija

stitnjaca

Branka

Zanima me u kakvom su odnosu potpuno normalan rad zlijezde i pojava (vjerovatno po ultrazvuku) karcinogenog cvora na stitnoj zlijezdi.

prim.dr. I. Pavlić-Renar, dr.med

Prvo, bez biopsije tkiva ne može se znati je li čvor maligan. Sumnja koja se postavlja ultrazvučno mora se potvrditi ili isključiti biopsijom. Normalni nalaz hormona je uobičajen jer preostalo tkivo štitnjače ako se i radi o malignom ili benignom hormonski neaktivnom tumoru može normalno lučiti hormone.