Endokrinologija i dijabetologija

Uplasena

Zorica

Postovani!
Imam 34 godine. Nakon redovnog ginekoloskog pregleda,
pravljenja rezultata krvi, mokrace, isecaka, vaginalnog sekreta i TSH,
mi je ustanovljeno da su svi rezultati odlicni sem TSH.
Naime vrednost TSH - 5,15 mU/mL. Inace sam sportski tip, svakodnevno igram tenis 1,5-2 sata, ili trcim oko 4km.
Dobila sam tablete SYNTHROID (25 mcg).
Ja se ne osecam bolesnom, ali sada sam vrlo uplasena.
Upravo sam dosla od doktora i nisam jos pocela sa terapijom.
Zahvaljujem,
Zorica.

prim.dr. I. Pavlić-Renar, dr.med

Razloga za zabrinutost nemate.
Kod Vas je prisutna supklinička hipotireoza ( povišene vrijednosti TSH uz uredne vrijednosti hormona štitnjače T3, T4) stanje u kojem štitnjača svoje hormone uspijeva izlučiti normalno ( vrijednosti T3, T4 uredne) ali joj je za tu funkciju potreban veći stimulans (povišene vrijednosti TSH). Liječenje se sastoji od redovitog nadzora nad hormonima štitnjače a u određenom dijelu oboljelih indicirano je davanje nadomjesnih hormonskih pripravaka kakav je Synthroid.