Kardiologija

infarkt miokarda-feritin

ktcbabi

Molim odgovor na slijedeće pitanje - Imam 61 godinu, zaposlena sam. 08.06.2011. god. imala sam infarkt miokarda Dg. STEMI reg.inferoposterolateralis et ventricli dex. STEMI.PCI cum aspiratione trombi et impl. stenti in RCA. Zbog sideropenijske anemije primila sam 6 amp. Venofera parenteralno sa retikulocitnomm krizom uz napomenu da je alergijska reakcija na Venofer smirena antihistaminikom.
Kontrolom feritina u lab. iznosio je 583.2 H, a nakon terapije Heferolom, tjedan dana po prestanku uzimanja terapije, vrijednost feritina je još veća, odnosno sada iznosi 650.7 H.
Zabrinjava me visoka vrijednost feritina te molim da mi se odgovori i uputi što dalje učiniti.
Zahvaljujem na odgovoru.

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Nalaze treba ponivit kroz 1-2 mjeseca, ako su i dalje visoki, konzultirati hematologa.