Kardiologija

zabrinut

stratimir

Imam 24 godine,visok sam 192 cm i imam 100 kg.U posljedne vrijeme ujutru kada ustanem imam povišen tlak,tačnije 145/85.U toku dana zna biti nešto niži,ali općenito kreće se u toj razini,pa bih vas zamolio da mi kažete da li taj tlak s obzirom na moje godine zahtijeva terapijski tretman,u smislu da pijem lijekove?Inače nekih tegoba nemam,izuzev povremenih glavobolja i lupanja srca.Također navečer,kada legnem da spavam,kao da osjetim otkucaje srca u uhu,kada stavim glavu na jastuk.Zabrinut sam zbog toga i ne znam što mi je činiti.Pozdrav!

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Vrlo vjerojatno terapija neće biti potrebna; ipak, bilo bi dobro učiniti 24-satni Holter tlaka. I javiti se internisti.