Kardiologija

pacemaker i sport

sanjin

Ugređen mi je pacemaker prije dva mjeseca.Imam problem što nemam sa kim podijeliti iskustvo.Imam 40 god.Bavim se martonskim plivanjem izmeđ 5 i 10km vozim motor i ponekad ronim.Ugradnja je prošla dobro i dobro se osjećam isto kao i prije.Počeo sam ponovno trenirat kako me pita i bavit se ostalim navedenim aktivnostima.Treniram tri do četiri puta tjedno.Osjećam se dobro isto kao i prije ugradnje.Volio bi da li imate kakvih iskustava pošto se bavim tim aktivnostima.Imali li kakvih mehaničkih zapreka po pitanju pacemakera ili elektroda s tim da sam rekao doktoru koje me je operirao čime se sve bavim.Upoznao sam čoveka koji roni na puno veće dubine od mene i nema nikakvih smetnji iako je meni plivanje na prvom mjestu.Molim vas da mi odgovorite svoja iskustva pacijenata i vaše mišljenje ali u malo većem obliku.Unaprijed hvala i ljep pozdrav.

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Oko dva mjeseca nakon ugradnje možete raditi praktički sve što želite što se tiče tjelesnih aktivnosti.