Oftalmologija

Bol nakon mjerenja ocnog tlaka

aurora07

Postovani,
Danas sam radila pretrage vida u jednoj poliklinici i mjerili su mi ocni tlak sa anestetikom. Tlak je u redu.
Problem je sto me sada boli lijevo oko i grebe te pece. Vrlo neugodno i uopce ne mogu gledat bez osjecaja boli.
Postoji li mogucnost sa je doslo do ostecenja oka? Desno je u redu.

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Najvjerojatnije se radi o površnoj ogrebotini/eroziji rožnice koja je nastupila tijekom kapanja, mjerenja ili nakon mjerenja. Naime, rožnica je prvih 20 tak minuta nakon kapanja anestetskih kapi neosjetljiva te nećete osjetiti ukoliko se vas netko slučajno, ili vi sami, ogrebe.
Kada se osjeti jako pečenje i bol u oku nakon bilo kojeg postupka najbolje se vratiti u istu ordinaciju kako bi oftalmolog provjerio površinu oka. Kako se vjerojatno radilo o površnoj eroziji, pretpostavljam da su vam simptomi prestali već idućeg dana i bez propisane terapije ili samo uz vlaženje kapima i gelovima za suho oko.