Oftalmologija

Kapi za oči

tomislav10

Poštovani,
po preporuci oftamologa koristim kapi za oči Dorvis plus.
Zanima me mogu li one izazvati srčanu aritmiju, oscilacije tlaka, tinitus, bolove u prsima?
To se navodi kao nus pojave ovog lijeka, a imam ih i ja ...

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Nuspojave koje ste naveli iznmino su rijetke kod lokalne primjene inhibitora karboanhidraze, poput Dorvisa. Ovi lijekovi izlučuju se putem bubrega te je kod njihove dugotrajne primjene u liječenju glaukoma važno redovito kontrolirati njihovu funkciju.
Naravno, ukoliko su se promjene koje ste naveli pojavile ili značajno pogoršale nakon početka primjene ovog lijeka, trebate prestati s kapanjem te se javiti Vašem oftalmologu.